sibnewbanner

مرگ و میر مهاجران در صحرای لیبی “صدای بیداری” برای محافظت قوی تر |

“مرگ بیست نفر در صحرای لیبی دیروز زنگ بیداری دیگری برای کل جامعه بین المللی است و یادآوری این است که ما با دستیابی به هدف “حذف کسی پشت سر نگذاریم”، شعار دستور کار 2030 بسیار فاصله داریم. فدریکو سودا، رئیس مأموریت سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) در لیبی گفت.

“غیر قابل قبول و قابل اجتناب”

در 28 ژوئن، اجساد 18 نفر که گمان می رود اهل چاد باشند و دو لیبیایی در نزدیکی منطقه مرزی بین دو کشور کشف شد.

به گفته آمبولانس و خدمات اورژانس لیبی، گمان می رود که همه آنها به دلیل کم آبی جان خود را از دست داده اند.

او گفت: «تلفات جانی که هم در دریای مدیترانه و هم در بیابان‌های جنوب لیبی شاهد هستیم، هم غیرقابل قبول و هم قابل اجتناب است». جوش شیرین.

سفر کشنده

صحرای صحرا یکی از خطرناک ترین و مرگبارترین مسیرهای مهاجرت در جهان است.

بر اساس پروژه مهاجران گمشده سازمان بین المللی مهاجرت، بیش از 2000 مرگ مهاجر از سال 2014 تنها در صحرای صحرا ثبت شده است، اما کارشناسان معتقدند این تعداد بیشتر است.

“اینها تراژدی ها باید فراخوانی برای اقدام برای ارائه حداقل استانداردهای محافظت از مهاجران باشدآن کاترین شیفر، رئیس هیئت IOM چاد گفت، عملیات جستجو و نجات را فعال می کند، مدیریت مرزهای بشردوستانه را تقویت می کند، و کمک های فوری مورد نیاز را در این منطقه بسیار دورافتاده ارائه می کند.

تلفات ناشی از معادن طلا

از زمان تشدید استخراج طلا در شمال چاد در سال 2012، منطقه مرزی چاد-لیبی شاهد افزایش حوادث مربوط به رها شدن مهاجران توسط قاچاقچیان و قاچاقچیان یا گم شدن حمل و نقل بوده است.

و ماه گذشته، درگیری بین معدنچیان طلا در شهر کوری بوگودی، در نزدیکی مرز لیبی، صدها کشته برجای گذاشت و حدود 10000 کارگر معدن در شمال چاد آواره شدند.

“در غیاب مسیرهای مهاجرت امن، مهاجران در جاده های پرخطر می روند، به دست قاچاقچیان می افتند یا در بیابان گم می شوند – با عواقب اغلب ویرانگر، خانم. شفر گفت.

برای محافظت تماس بگیرید

بین ژانویه و مارس، بیش از 45000 مهاجر در “نقاط نظارت بر جریان” فایا، زوارک و اونیانگا کبیر در شمال چاد ثبت شدند.

از میان مهاجرانی که در آن دوره توسط IOM مورد بررسی قرار گرفتند، 32 درصد به سمت لیبی رفتند – علیرغم فقدان پیش شرط های اولیه برای اطمینان از ایمنی و حفاظت از آنها.

IOM بار دیگر فراخوان خود را تکرار کرد حمایت از مهاجران و حقوق آنها از طریق تلاش های اختصاصی جستجو و نجات و تحقیق و پیگرد قاچاقچیان و قاچاقچیانی که از ناامیدی و آسیب پذیری مردم سوء استفاده می کنند.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما