منظم ماندن: 6 افسانه در مورد سازماندهی خانه

یادداشت ویراستار: برای خبرنامه استرس، اما کمتر CNN ثبت نام کنید. راهنمای ذهن آگاهی شش قسمتی ما به شما اطلاع می دهد و الهام بخش شما برای کاهش استرس در حین یادگیری نحوه مهار آن است.CNN

اگر اغلب دیر به سر کار می‌روید، زیرا نمی‌توانید کلیدهای خود را پیدا کنید یا با دیدن شلوغی آشپزخانه در حال تنش هستید، ممکن است احساس کنید که نیاز به سازماندهی دارید. اما اگر ندانید از کجا شروع کنید چه؟

شاید فکر می‌کنید که شربت خانه شما باید برای تلاش برای ارزشمند بودن، شایسته پینترست به نظر برسد، سازماندهی آن گران خواهد بود یا اینکه شما از آن دسته‌ای نیستید که در حفظ فضاهای خود از شلوغی موفق باشید.

سوزی سالیناس، مالک Systems by Susie، یک کسب و کار سازمانی حرفه ای در آناپولیس، مریلند، گفت: اینها تنها تعدادی از افسانه های بسیاری هستند که می توانند شما را در ذهنیت همه یا هیچ نگه دارند و مانع از شروع پروژه های سازماندهی سودمند شوند. .

به جای اینکه فقط به مدت 15 دقیقه به یک کشوی آشغال بپردازید و از ظروف خود استفاده کنید، در برابر سازماندهی به طور کلی مقاومت می کنید زیرا زمان کافی برای انجام یکباره کل آشپزخانه را ندارید و (نمی توانید) هزاران دلار برای محصولات خرج کنید. سالیناس از این طرز فکر گفت.

کاترینا تیپل، بنیانگذار و مدیر عامل سازمان عملیات، یک شرکت سازماندهی حرفه ای که در دالاس و در سرتاسر کالیفرنیای جنوبی خدمت می کند، گفت: هر فضایی که وارد می شوید به شما انرژی می دهد یا انرژی شما را تخلیه می کند، و سازماندهی شما می تواند پایه و اساس زندگی شما باشد. با حفظ یک سیستم سازمان‌یافته، می‌توانید اعتماد به نفس و وضوح ذهنی خود را افزایش دهید، نه اینکه همیشه در معرض هرج و مرج و لیست ثابت کارهایی باشید.

سالیناس از طریق ایمیل گفت: “تعریف من از سازمان این است که برای همه چیز خانه ای وجود دارد و شما و دیگران می توانید در صورت نیاز چیزی را پیدا کنید.” «آنچه در واقع به نظر می رسد متفاوت است. مردم از سطوح مختلف سازمان قدردانی می کنند و شما باید نقطه شیرین خود و خانواده تان را پیدا کنید.

در زیر، سازمان‌دهندگان حرفه‌ای اسطوره‌های رایج را به امید اینکه شما را در مسیری به سمت خانه و ذهن سازمان‌یافته‌تر بفرستند، از بین می‌برند.

ممکن است فکر کنید که برای سازماندهی باید یک شخصیت نوع A داشته باشید، اما سازمان دهندگان حرفه ای به مشتریانی با شخصیت ها، بودجه ها و پیشینه های متفاوت کمک کرده اند.

اگر فردی خلاق هستید یا مبتلا به اختلال کم توجهی بیش فعالی یا ADHD هستید، ممکن است فکر کنید سازمان با نحوه عملکرد ذهن شما هماهنگی ندارد. سالیناس گفت، اما این افراد اغلب بیشترین سود را از سازمان می برند.

او افزود: “آنها باید بتوانند در یک نگاه آنچه را که نیاز دارند ببینند و سیستمی برای بازگرداندن آن پس از آن داشته باشند.”

برایانا راجرز، یکی از مالکان The Tidy Citrus، یک تجارت سازمانی خانگی در فینیکس، گفت که در ابتدا، ایجاد یک سیستم برای سازمان زمان بر است.

سالیناس می‌گوید: «سال‌ها طول کشید تا به هم ریختگی ایجاد شود، بنابراین باید انتظار داشته باشید که به هم ریختگی و سازماندهی آن زمان ببرد.

با این حال، به جای تلاش برای انجام همه کارها به یکباره، باید کوچک شروع کنید – مگر اینکه سازمان دهندگان را استخدام کنید. راجرز گفت: با یک کار ساده شروع کنید، مانند مرور پیراهن های خود و اهدای چیزهایی که نیاز ندارید. سپس این احساس را به شما دست می دهد که دارید به جایی می رسید، در مقابل تصمیم می گیرید که کل کمد خود را در یک روز بچینید، همه چیز را بیرون بکشید، سوخته باشید و هرگز کار را تمام نکنید.

راجرز افزود، همچنین، اگر همیشه مجبور باشید به دنبال چیزهایی باشید که در میان آشفتگی ها پنهان شده اند، با گذشت زمان، بی نظمی می تواند زمان بیشتری را از زندگی شما ببرد تا یک فرآیند سازماندهی.

سالیناس گفت: “سازماندهی می تواند گران باشد، اما لزومی ندارد.” با استفاده مجدد از ظروف یا جعبه هایی که از قبل دارید خلاق شوید.

برای سازماندهی کشو، به عنوان مثال، می توانید از جعبه کفش استفاده کنید. من حتی کیسه‌های کاغذی را از خواربارفروشی برداشتم و آن‌ها را از وسط نصف کردم تا بلندتر نباشند، آن‌ها را چرخانده‌ام و به جای اینکه ۲۵ دلار برای سازماندهی کشو خرج کنم، آن‌ها را در کشوها گذاشته و لباس‌هایم را تا کرده‌ام. تیپل گفت.

هنگامی که می توانید از خودکار رنگ ارزان قیمت یا برگه های برچسب استفاده کنید، نیازی به برچسب ساز ندارید. این کارشناسان گفتند اگر می خواهید کانتینرها را بعداً ارتقا دهید. سالیناس گفت، اما قبل از خرید هر چیزی، مطمئن شوید که ابتدا وسایل و فضاهای ذخیره سازی را اندازه گیری کرده و اندازه گیری کرده اید.

اگر اغلب به فضاهای سازماندهی شده شیک که توسط افراد مشهور و اینفلوئنسرها در رسانه های اجتماعی تنظیم شده است نگاه می کنید، ممکن است فکر کنید خانه شما باید شبیه به هم باشد.

به گفته تپل، رسانه‌های اجتماعی می‌توانند منبع سرگرم‌کننده‌ای برای الهام باشند، اما آن را رها کنید و کارهای خودتان را انجام دهید تا از فرو رفتن در چاله مقایسه خرگوش خودداری کنید. او اضافه کرد که آنچه برای برخی افراد کار می کند ممکن است برای برخی دیگر طاقت فرسا و فلج کننده باشد.

کاری کنید که سازمانتان برای شما کار کند. برای مثال، افسانه دیگری که وجود دارد این است که اگر شش ماه است آن را نپوشیده‌اید، پس باید از شر آن خلاص شوید.» من این قانون را قبول ندارم زیرا وسایل خاصی در کمد من وجود دارد که احتمالاً فقط سه یا چهار بار در سال آنها را می پوشم، اما وقتی آنها را می پوشم، احساس خوبی دارم.

سالیناس گفت، وقتی چیزهای کمتری دارید، سازماندهی بسیار آسان‌تر است، بنابراین شل کردن فضاها قبل از سازماندهی آن‌ها می‌تواند به شما کمک کند در مورد چیزهایی که نگه می‌دارید عمدی باشید. Teeple گفت در غیر این صورت، قصد سازماندهی می تواند فقط به نظم مجدد درهم ریختگی تبدیل شود.

سالیناس گفت: «فقط چیزهایی را که دوست دارید یا نیاز دارید نگه دارید. «چیزی را از روی گناه، تعهد یا به خاطر گرانی آن نگه ندارید. پول از قبل خرج شده است.

درعوض، سپاسگزار باشید که در آن فصل قبلی زندگی به شما خدمت کرده است و اجازه دهید که دیگران از آن لذت ببرند. احساس خوبی است که چیزهایی را که دیگر به شما خدمتی نمی‌کنند رها کنید!»

تپل گفت، اگر فکر می کنید که یکی از اعضای خانواده یا هم اتاقی به شما کمک نمی کند چیزی است که شما را از تلاش برای سازماندهی باز می دارد، ممکن است شما را سرزنش کنید یا بهانه ای برای به تعویق انداختن کار کنید.

تپل گفت، برخی از افراد دوست ندارند در این فرآیند شرکت کنند، اما اکثر آنها همچنان احتمالاً از ساختار سازمان یافته ای پیروی می کنند که توسط شخص دیگری ایجاد شده است.

کیمری مادرید، یکی دیگر از مالکان The Tidy Citrus گفت: در عین حال، پیروی از یک سیستم جدید می تواند یک منحنی یادگیری باشد.

راجرز افزود، اگر کسی تکان نخورد، ممکن است به فضای خودش نیاز داشته باشد تا بتواند کارهای خود را انجام دهد. اما داشتن خانه های منطقی برای اشیا در فضاهای زندگی مشترک، در بیشتر موارد، برای همه آسان تر است.

سالیناس گفت: “هیچ فردی نباید مسئولیت حفظ سازمان و سیستم ها را بر عهده بگیرد.” “با داشتن ذهنیت تیمی، خانه ای برای همه چیز و سیستم هایی که کار می کنند، تمام خانواده شما می توانند برای حفظ یک خانه سازمان یافته با یکدیگر همکاری کنند.”

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما