مواد شیمیایی Forever چقدر گسترده است؟ آنها همه جا هستند

خرس های قطبی در قطب شمال و پلانکتون ها در اقیانوس آرام. کاردینال ها در آتلانتا و کروکودیل ها در آفریقای جنوبی.

در حالی که نگرانی در مورد ترکیبات PFAS، همچنین به عنوان “مواد شیمیایی برای همیشه” شناخته می شود، زیرا آنها بسیار آهسته تجزیه می شوند، تا حد زیادی بر روی افراد متمرکز شده است، آلاینده ها در حیات وحش نیز شناسایی شده اند. اکنون، بررسی تحقیقاتی که روز چهارشنبه توسط گروه کاری محیط‌زیست، یک سازمان حمایت غیرانتفاعی که بر ایمنی محیط‌زیست تمرکز دارد، علنی شده است، نشان می‌دهد که PFAS در صدها گونه جانوری وحشی در سراسر جهان دیده می‌شود.

در انسان، برخی از این مواد شیمیایی با سرطان، مشکلات رشد، کاهش عملکرد سیستم ایمنی، تداخل هورمونی و کلسترول بالا مرتبط هستند. سال گذشته، آژانس حفاظت از محیط زیست دریافت که عملاً هیچ سطح ایمن در انسان برای دو مورد از پرمصرف‌ترین مواد شیمیایی PFAS وجود ندارد و پیشنهاد کرد که آنها را به عنوان خطرناک معرفی کنند.

برای دریافت حس آلودگی در حیات وحش، محققان در گروه کاری محیط زیست بیش از صد مطالعه را بررسی کردند و نقشه ای را از نظرسنجی خود تهیه کردند.

دیوید اندروز، دانشمند ارشد این سازمان که بر روی این بازبینی کار می کرد، گفت: «ما مثل این بودیم که «دودهای مقدس، این تکان دهنده است.»

با توجه به اینکه بسیاری از گونه های جانوران و گیاهان وحشی در حال حاضر تحت یک بحران بدتر تنوع زیستی ناشی از از دست دادن زیستگاه، شکار و ماهیگیری، تغییرات آب و هوا و فشارهای دیگر قرار دارند، دانشمندان می گویند که آنها به طور فزاینده ای نگران بار اضافی آلودگی PFAS هستند.

دکتر “این مواد شیمیایی به احتمال زیاد به عنوان یک استرس اضافی عمل می کنند.” اندروز گفت.

دانشمندان تازه شروع به درک این پویایی کرده اند. یک مطالعه نشان داد که غلظت PFAS در لاک پشت های دریایی در حال انقراض با کاهش توانایی جوجه ریزی مرتبط است. برخی دیگر سطوحی را در دلفین‌ها یافته‌اند که در مقایسه با کارگرانی که در معرض شغلی قرار گرفته‌اند، مقایسه می‌شود.

طبق گفته دولت فدرال، اکثر آمریکایی ها PFAS در خون خود دارند. این مواد شیمیایی در انواع محصولات مصرفی، از جمله ظروف نچسب، لباس های ضد آب و پارچه های مقاوم در برابر لکه یافت می شوند. آنها به تدریج در بسته بندی مواد غذایی حذف می شوند.

این مواد که به طور رسمی مواد پرفلوئوروآلکیل و پلی فلوئوروآلکیل نامیده می شوند، از ترکیب اتم های فلوئور و کربن برای ایجاد ترکیبی که به طور طبیعی وجود ندارد ایجاد می شوند. از آنجایی که بسیاری از این مواد شیمیایی بسیار آهسته تجزیه می شوند، تمایل به تجمع در زنجیره غذایی دارند.

تولید کنندگان مخالفت می کنند که همه ترکیبات PFAS یکسان نیستند.

او گفت: «از نظر علمی دقیق یا مناسب نیست که این خانواده وسیع از مواد جامد، مایع و گازی را در یک کلاس برای همه گروه بندی کنیم. تام فلاناژین، سخنگوی شورای شیمی آمریکا.

آژانس حفاظت از محیط زیست می گوید تحقیقات برای درک بهتر مضرات احتمالی انواع ترکیبات PFAS ادامه دارد.

محققانی که در این زمینه کار می کنند قبلاً آنها را به طور گسترده در حیات وحش می دانستند.

راینر لومان، استاد اقیانوس‌شناسی در دانشگاه رود آیلند که بر آلودگی PFAS تمرکز دارد و در بررسی گروه کاری محیط‌زیست نقشی نداشته است، گفت: «PFAS در همه جا و در اکثر حیوانات مورد بررسی وجود دارد. “اما جمع آوری این اطلاعات و کنار هم قرار دادن آنها یک تلاش بزرگ است. و من مطمئن نیستم که عموم مردم به طور کامل از نفوذ این مواد شیمیایی به محیط زیست آگاه باشند.

دکتر. لومان خاطرنشان کرد که مناطق روی نقشه که به نظر آلودگی کمتری دارند – آفریقا، آمریکای جنوبی و بیشتر آسیا – احتمالاً به دلیل کمبود مطالعات انجام شده در آن مکان ها، به این شکل ظاهر می شوند.

او گفت که نقشه آلودگی جهانی PFAS اگر شامل گیاهان و جلبک ها باشد، حتی چشمگیرتر و آشکارتر خواهد بود.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما