sibnewbanner

مکرون پایان عملیات نظامی ضد جهادی غرب آفریقا را تایید کرد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: اصلاح شده:

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد که فرانسه پس از یک دهه به مأموریت ضد جهادی خود در آفریقا پایان می‌دهد و گفت که استراتژی جدیدی با شرکای آفریقایی طراحی خواهد شد.

مکرون در یک سخنرانی کلیدی درباره سیاست نظامی گفت: «من با هماهنگی شرکای خود تصمیم گرفتم امروز پایان عملیات برخانه را رسمی کنم.

وی افزود که این اقدام “نتیجه آنچه ما در ماه های اخیر تجربه کرده ایم” بود و یک استراتژی جدید در نیم سال آینده تدوین خواهد شد.

مکرون گفت: «حمایت نظامی ما از کشورهای آفریقایی ادامه خواهد داشت، اما بر اساس اصول جدیدی که با آنها تعریف کرده ایم».

او اشاره کرد که استراتژی آینده مبتنی بر همکاری بسیار نزدیک تر با ارتش های آفریقایی خواهد بود تا استقرار خود فرانسه سبک تر و پویاتر شود.

مکرون به اعضای ارشد نیروهای مسلح و دیپلمات های سوار بر ناو هلیکوپتربر فرانسوی گفت: تعاملات ما با شرکایمان در آفریقا بر منطق همکاری و تکیه بر تسلیحات آنها متمرکز خواهد بود.

نیروهای فرانسوی با خصومت فزاینده ای از سوی برخی که آنها را نیروی اشغالگر ناکارآمد یک قدرت استعماری سابق می دانند، مواجه شده اند و مکرون امسال با تیره شدن روابط با حاکمان نظامی این کشور، نیروهایش را از مالی خارج کرد.

حدود 3000 سرباز فرانسوی در بورکینافاسو، چاد و نیجر باقی مانده اند. هیچ برنامه فوری برای کاهش تعداد وجود ندارد.

مکرون گفت که در روزهای آینده مبادلاتی با کشورهای آفریقایی و سازمان های منطقه ای و متحدان “برای تغییر وضعیت، قالب و ماموریت” پایگاه های فرانسه در آفریقا آغاز خواهد شد.

او گفت: “مداخلات ما باید از همان ابتدا محدودیت های زمانی بهتری داشته باشد. ما نمی خواهیم برای مدت نامحدودی درگیر عملیات خارجی بمانیم.”

او گفت که این مشارکت باید “به خواسته های صریح” کشورهای آفریقایی پاسخ دهد.

(AFP)

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما