sibnewbanner

نظارت ترامپ – نیویورک تایمز

در سال‌های اخیر در واشنگتن مرسوم بوده است که از کاهش قدرت نظارتی کنگره ابراز تاسف کنند و دلیل خوبی هم دارد. دونالد ترامپ از شکایت های حقوقی و سطوح جدید سنگ اندازی برای خنثی کردن مؤثر تحقیقات بی شمار دموکرات های مجلس نمایندگان استفاده کرد. او در حالی که با موفقیت از اظهارنامه های مالیاتی خود محافظت می کرد، سمت خود را ترک کرد و از دو استیضاح جان سالم به در برد.

با این حال، در روزهای رو به زوال اکثریت مجلس دموکرات ها، مشخص شده است که ارزیابی نیاز به به روز رسانی دارد. پس از سال‌ها تلاش، برخی از تلاش‌های کنگره برای تابش نور در گوشه‌های تاریک‌تر ریاست‌جمهوری ترامپ به‌طور قابل‌توجهی ثمربخش بوده است.

همین هفته، یک کمیته مجلس نمایندگان اقداماتی را برای افشای اظهارنامه‌های مالیاتی که ترامپ از انتشار آن امتناع کرد، پس از سال‌ها دعوا که به دیوان عالی رسید، انجام داد. در روزهای آینده، عموم مردم می‌توانند اسنادی را برای خود بخوانند که تقریباً مطمئناً تصویر رونق مالی را که رئیس‌جمهور سابق به دنبال ایجاد آن بوده، تضعیف خواهد کرد.

و امروز، کمیته مجلس در حال بررسی ژان. 6 حمله به کاپیتول قصد دارد عمیق ترین تحقیقات کنگره در دهه های اخیر را به پایان برساند. بازرسان آن به حلقه درونی ترامپ نفوذ کردند، شهادت‌های نفرین‌آمیز را برای ده‌ها میلیون آمریکایی پخش کردند و مجموعه‌ای از شواهد را به دادستان‌های فدرال تحویل دادند.

البته، این زمان بندی همان چیزی نیست که دموکرات ها در ابتدا به آن امیدوار بودند، زمانی که چهار سال پیش به اکثریت مجلس نمایندگان رسیدند و متعهد شدند که نظارت عمیقی بر دولت ترامپ انجام دهند. و جمهوری خواهان تحقیقات اخیر را به عنوان سوء استفاده – نه موفقیت – از اختیارات تحقیقاتی کنگره مورد حمله قرار داده اند.

این جمهوریخواهان مجلس نمایندگان اکنون در حال آماده شدن برای آغاز تحقیقات خود در مورد دولت بایدن در سال آینده هستند. کاخ سفید تقریباً مطمئناً تلاش خواهد کرد تا سرعت آنها را کاهش دهد، مانور قوه مجریه که قبل از دولت ترامپ انجام شده است.

اما پیروزی دموکرات‌ها در نظارت بر ساعت یازدهم حاکی از آن است که اگر کنگره مایل به رفتن به دادگاه، اعمال فشار خلاقانه و صبر باشد، عملکرد حقیقت یاب آن همچنان می‌تواند نتایجی را ارائه دهد. در برخی موارد، این نتایج می‌تواند موجب اصلاحات شود. و در پایان، آمریکایی ها در نهایت از دولت خود آگاه تر می شوند.

کشمکش بر سر اظهارنامه های مالیاتی ترامپ به اولین کمپین ریاست جمهوری او که در سال 2015 آغاز شد، بازمی گردد. او از هنجارهای تاریخی سرپیچی کرد و از علنی کردن اسناد خودداری کرد. هنگامی که آنها اکثریت مجلس را در سال 2019 به دست گرفتند، دموکرات ها ظاهراً برای ارزیابی برنامه حسابرسی ریاست جمهوری اجباری آژانس، درخواست بازگشت از IRS کردند و برای به دست آوردن آنها مبارزه کردند. کلید پیروزی نهایی دموکرات ها – که توسط دادگاه عالی در ماه گذشته به دست آمد – تمایل آنها برای متعهد شدن به سال ها نبرد دادگاه (و حفظ اکثریت مجلس نمایندگان در سال 2020) بود.

روز سه شنبه، دموکرات ها به آغاز انتشار هزاران صفحه از سوابق مالیاتی شخصی و تجاری ترامپ در روزهای آینده رأی دادند. جمهوری خواهان به دلایل حفظ حریم خصوصی مخالفت کردند و هشدار دادند که افشای اطلاعات یک سابقه خطرناک ایجاد می کند.

در اینجا بر اساس گزارش خلاصه کنگره، نکات برجسته تا کنون آمده است:

  • علیرغم برنامه ای که نیاز به ممیزی از روسای جمهور مستقر دارد، سازمان امور مالیاتی در دو سال اول ریاست جمهوری ترامپ نتوانست حسابرسی کند. او حسابرسی بازده از آن سال ها را تنها پس از ترک دفتر شروع کرد.

  • آن ممیزی ها هنوز ادامه دارد. دموکرات‌ها اکنون بر یک ناظر دولتی برای بررسی و بررسی اصلاحات در برنامه حسابرسی فشار می‌آورند.

  • ترامپ در سه سال اول ریاست جمهوری خود ۱.۱ میلیون دلار مالیات بر درآمد فدرال پرداخت کرد. اما در سال 2020، زمانی که همه‌گیری کووید کشور را فرا گرفت، 4.8 میلیون دلار ضرر کرد و مالیات بر درآمد صفر پرداخت کرد.

  • این اسناد اطلاعات جدیدی را به گزارش نیویورک تایمز اضافه کرد که نشان می‌دهد او با وجود دریافت صدها میلیون دلار در سال، به شدت از ضررهای مزمن برای اجتناب از پرداخت مالیات استفاده کرده است.

ژانویه کمیته 6 این هفته در پایان تحقیقات 18 ماهه خود ترامپ را هدف مستقیم قرار داد. این هیئت روز دوشنبه به وزارت دادگستری رای داد تا رئیس جمهور سابق را به دلیل طیف وسیعی از جنایات مربوط به تلاش برای براندازی انتخابات 2020 تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

امروز قصد دارد یک گزارش نهایی 800 صفحه ای منتشر کند که این طرح را با جزئیات واضح مستند می کند. در حالی که بازرسان در دیگر تحقیقات برجسته کنگره در دوران ترامپ برای تامین شاهدان تلاش می‌کردند، ژانویه. 6 تیم با بیش از 1000 نفر کار کردند و چند سوال اصلی را بی پاسخ گذاشتند.

شاهدان شامل اعضای ارشد دولت، مقامات جمهوری خواه و سایر جمهوری خواهان بودند که پس از ترک قدرت ترامپ آزادتر بودند و یا با تهدید به اقدام قانونی یا انزجار از اقدامات وی انگیزه داشتند. همچنین کمک کرد که کمیته اعضای جمهوری خواه مخالف مأموریت خود را که ممکن است سعی در تضعیف کار آن داشته باشند، شامل نشود.

این یک دنیای کوچک (دیگر) است: ساختمان‌های مینیاتوری و قطارهای مدل بخشی از برترین جاذبه‌های گردشگری آلمان هستند.

هزینه ها: از Venmo، CashApp، Etsy یا StubHub استفاده کنید؟ IRS می خواهد بداند.

خودمراقبتی: تعطیلات می تواند زمان تنهایی باشد. این استراتژی‌ها می‌توانند به شما در مقابله کمک کنند.

توصیه های Wirecutter: سفر این آخر هفته؟ مانند یک حرفه ای بسته بندی کنید.

کلاسیک تایمز: چگونه در مدیریت پول بهتر شویم

زندگی های زیسته: در سال 1972، فرانکو هریس در حال دویدن، یک بند کفش درست کرد که به “پذیرایی بی عیب و نقص” معروف شد. هریس با تیم پیتسبورگ استیلرز چهار سوپر بول برد و به آنها کمک کرد تا به عنوان تیم برتر NFL در دهه 1970 شناخته شوند. او در 72 سالگی درگذشت.

کارلوس کوریا: استیو کوهن، مالک متس، ستاره را از غول‌ها حذف کرد، پس از اینکه قرارداد اولیه‌اش با سرعتی مرتبط با نتایج پزشکی مواجه شد.

توری در حال افزایش: بروکلین دیشب در سفر جهنمی واریرز یک علامت تعجب گذاشت.

روز بیانیه اورگان: هیچ برنده ای بزرگتر از اورگان و مربی دن لنینگ در اولین روز از شروع قراردادهای اولیه فوتبال کالج وجود نداشت. آری واسرمن می نویسد که اردک ها مانند یک مدرسه SEC استخدام می کنند و مردم آن را دوست ندارند.

Panettone از دیرباز نماد کریسمس در ایتالیا بود، جایی که نان شیرین گنبدی، معطر با ادویه جات ترشی جات و پر از میوه، پیچیده می شد و به عنوان هدیه داده می شد. جولیا ماسکین از تایمز می نویسد که در دهه گذشته، مرزهای ایتالیایی خود را پشت سر گذاشته و وجهه جهانی پیدا کرده است.

نانواها طعم‌های جدیدی مانند کنجد سیاه، دولچه د لچه و Aperol spritz را به این غذا اضافه کرده‌اند و مسابقات پخت پانتون در ژاپن و سنگاپور شروع شده است. هیاهوهای بین المللی باعث ناراحتی نانوایان ایتالیایی شده است که مصمم هستند نشان دهند پنتون اصلی هنوز بهترین است.

لورا لازارونی، مشاور نان، گفت که حماسه پانتون از قوس پیتزا پیروی می کند که در کشور بومی آن مورد استقبال قرار نگرفت. سپس مردم شروع به بازگشت از آمریکا به خانه کردند و گفتند: “من پیتزای بهتری در کالیفرنیا داشتم تا در – نام شهرم در ایتالیا را در اینجا وارد کنید – و ما باید کاری در مورد آن انجام دهیم.”

این خورش قهوه ای هلندی، یک غذای راحتی کلاسیک هند غربی، رنگ عمیق خود را از سس Worcestershire و شکر قهوه ای می گیرد.

این 30 هدیه است که تمام خانواده می توانند از آنها لذت ببرند.

پس از دو سال تعطیلی، نمایش های تعطیلات نیویورک – مانند “فندق شکن” و “سرود کریسمس” – دوباره به اجرا درآمدند.

با این کتاب ها یک زیارت ادبی در ادینبورگ داشته باشید.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما