نظر | آنچه بایدن به عنوان رئیس جمهور انجام داده است – و نکرده است

درست است، برخی از کارهایی که بایدن انجام داده است ممکن است اثراتی بسیار بزرگتر از آنچه مبالغ دلار نشان می دهد داشته باشد. دلایلی وجود دارد که امیدواریم قانون آب و هوا دارای نوعی باشد اثر کاتالیزوری در ترویج گذار به انرژی پاک و برخی از اقتصاددانان بر این باورند که افزایش بودجه خدمات درآمد داخلی با کمبود منابع، فرار مالیاتی را تا حد زیادی کاهش می دهد و در نتیجه درآمد را افزایش می دهد.

و آیا می توان یک کلمه در مورد سیاست خارجی گفت؟ بایدن در مورد تسلط طالبان بر افغانستان مخالفت های زیادی داشت، اگرچه منتقدان پیشنهادات کمی در مورد اینکه او باید به گونه ای متفاوت انجام می داد ارائه کردند. اما روایت در مورد روابط خارجی نیز تغییر کرده است. من متخصص نیستم، اما به نظرم می رسد که دولت بایدن کار قابل توجهی را در جمع آوری و نگه داشتن یک ائتلاف برای کمک به اوکراین برای مقاومت در برابر تجاوز روسیه انجام داده است.

خوب، می‌شنوم که مردم در پاسخ به هرگونه استناد به دستاوردهای بایدن فریاد می‌زنند، تورم چطور؟ در واقع، دولت بایدن از خطرات ناشی از افزایش تورم قدردانی نکرد. با این حال، بسیاری دیگر از جمله فدرال رزرو (و واقعاً شما) چنین کردند. و به نظر می‌رسد شایان ذکر است که کشورهای دیگر، به‌ویژه بریتانیا، از تورم بالا نیز رنج می‌برند، حتی اگر از سیاست‌های مشابه بایدن پیروی نکردند. در واقع، مشکل تورم بریتانیا در ابعاد چندگانه بدتر از ما به نظر می رسد.

و هم بازارهای عمومی و هم بازارهای مالی انتظار دارند که تورم تحت کنترل باشد. بنابراین به نظر نمی رسد که این اشتباه بزرگ، صدمات پایداری به بار خواهد آورد.

باز هم، من نمی‌خواهم ترامپی به نظر بیایم و ادعا کنم که بایدن در حال انجام یک کار عالی، یک کار عالی، بهترین کاری است که هر کسی تا به حال دیده است. کاری که او انجام داده است – و حتی قبل از اینکه روایت رسانه‌ها تغییر کند، انجام می‌داد – به طور منطقی و مؤثری با مشکلات واقعی که آمریکا با آن مواجه است، برخورد می‌کند.

مسئله این است که آنچه ما از بایدن به دست می آوریم باید در یک کشور ثروتمند و پیشرفته عادی باشد. در واقع، قبل از اینکه حزب جمهوری خواه به سمت راست بپیچد، این یک امر عادی بود. با این حال، در این مرحله، دولت شایسته و مبتنی بر واقعیت یک شوک وارد می کند.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما