نظر | تنظیم مجدد تاکر

پوشش کووید او یک مثال قابل‌توجه بود: در زمانی که نهادهای بهداشت عمومی و نهادهای سیاسی مانند هشداردهنده‌های اینترنتی، ویروس کرونا را جدی نمی‌گرفتند، کارلسون برای شکستن خوش‌بینی حزبی سایر میزبانان فاکس، مایل بود هشدارهای شدیدی صادر کند. حتی برای زیارت مار-آلاگو برای مجبور کردن دونالد ترامپ از انکارش. اما به محض اینکه مؤسسه به محدودیت‌های کووید کمک کرد، او به سمت دیگر حرکت کرد و نه تنها انتقاد از تعطیلی‌ها و دستورات واکسن‌سازی، بلکه مورد کامل ضد واکسن را افزایش داد.

در مصاحبه اخیر با پادکست “ارسال کامل” از کارلسون در مورد بزرگترین پشیمانی اش پرسیده شد. او گفت اولاً از جنگ عراق حمایت و دفاع می کند. و دوم اینکه:

… برای مدت طولانی، من در فرهنگی شرکت کردم که در آن هرکسی که خارج از این خطوط از پیش تعیین شده فکر می کند دیوانه است، یک “نظریه پرداز توطئه” است. و من واقعا متاسفم. من شرمنده ام که این کار را کردم. و تا حدودی سن و دنیایی بود که من در آن بزرگ شدم. بنابراین وقتی به من نگاه می کنی و می گویی: “آره، البته [the media] بخشی از ابزار کنترل است. این برای شما واضح است زیرا شما 28 ساله هستید، اما من اصلاً آن را ندیدم – اصلاً. و من از این شرمنده هستم.

همیشه نسخه های محافظه کارانه ای از این نوع سوء ظن وجود داشته است. مقاله معروف ریچارد هافستاتر «سبک پارانوئید در سیاست آمریکا» به سمت راست کارگردانی شد. اما برای مدت طولانی پس از دهه 1960، تأثیرگذارترین نسخه سوء ظن، جناح چپ بود. هیپی ها بودند. بود به کسی بالای 30 سال اعتماد نکن. نوام چامسکی بود. الیور استون بود. مایکل مور بود.

ریگانیت جوان یا تحسین کننده جورج دبلیو بوش مطمئناً معتقد بود که رسانه ها لیبرال هستند و نمی توان به آیوی لیگ اعتماد کرد. اما او به سیا و ناتو، به جنرال موتورز و وال استریت، به کوکاکولا و انجمن پزشکی آمریکا و تفنگداران دریایی ایالات متحده اعتقاد داشت.

برای محافظه‌کارانی که پس از جنگ عراق، بحران مالی و بیداری بزرگ به بلوغ رسیده‌اند، چنین نیست. آنها که از بسیاری از مؤسسات آمریکایی بیش از پیشینیان خود بیگانه شده‌اند، با خیره شدن به سابقه شکست نخبگان و چشم‌انداز اجتماعی که به نظر می‌رسد چیزی برای حفظ آن وجود ندارد، به طور فزاینده‌ای شروع به کار از جایی می‌کنند که کارلسون به پایان رسید – در یک وضعیت بی‌اعتمادی انعکاسی، جایی که اگر مهم است. مؤسسه آمریکایی موضعی را اتخاذ می کند، جایی که باید باشد احتمالاً در طرف دیگر است.

به همین دلیل است که کارلسون، بیش از سایر مجریان اخبار کابلی، مخاطبان جوان‌تری را برای تکمیل بنیاد رشد سریع‌تر پیدا کرد که (در حال حاضر) شرکت فاکس نیوز را در تجارت نگه می‌دارد و افراد بسیار قدیمی را با بسیار آنلاین در تماس قرار می‌دهد.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما