sibnewbanner

نظر | جمهوری خواهان از همه چیز درباره شام ​​ترامپ با یه و فوئنتس متنفرند به جز ترامپ

رهبران جمهوری خواه چند روز طول کشید تا انرژی خود را برای پاسخ به این نشست جمع کنند. اما بعدازظهر دوشنبه، مجموعه ای از مقامات بلندپایه جمهوری خواه از ترامپ به خاطر دیدار با فوئنتس انتقاد کردند.

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور ترامپ، اظهارات سخت‌گیری کرد: «رئیس‌جمهور ترامپ اشتباه کرد که به یک ملی‌گرای سفیدپوست، یک ضد یهود و یک منکر هولوکاست روی میز نشست. من فکر می‌کنم او باید بابت این موضوع عذرخواهی کند و باید آن افراد و لفاظی‌های نفرت‌انگیز آن‌ها را بدون صلاحیت محکوم کند.»

سناتور بیل کسیدی از لوئیزیانا گفت: «پرزیدنت ترامپ که برای شام از یهودی ستیزان نژادپرست پذیرایی می کند، سایر یهودی ستیزان نژادپرست را تشویق می کند.»

جان تون، نماینده اقلیت سنا، گفت که این شام “فقط یک ایده بد در هر سطح” بود. من نمی‌دانم چه کسی در کادرش به او مشاوره می‌داد، اما امیدوارم هرکسی که این شخص اخراج شد، اخراج شود.» سناتور سوگند لیندسی گراهام از کارولینای جنوبی به خبرنگاران گفت: «جلسه بد بود، نباید این کار را می کرد. اما باز هم، می دانید، یک استاندارد دوگانه در مورد این نوع چیزها وجود دارد.”

متوجه خواهید شد، در تمام این موارد، در حالی که جمهوری خواهان مایلند فوئنتس و ی و تصمیم ترامپ برای شام خوردن با آنها را محکوم کنند، اما حاضر نیستند تا جایی پیش بروند که درباره شخص ترامپ نتیجه‌گیری کنند. حتی پنس – که در این گروه، قوی ترین کلمات را برای ترامپ داشت – مراقب بود که هیچ بدخواهی را به رئیس سابق خود نسبت ندهد. من معتقد نیستم که دونالد ترامپ یک یهودی ستیز است. من معتقد نیستم که او یک نژادپرست یا متعصب باشد.” من فکر می‌کنم رئیس‌جمهور در دادن یک صندلی به آن افراد روی میز، قضاوت عمیقا ضعیفی از خود نشان داد.»

یکی از معدود جمهوری خواهانی که ترامپ را به عنوان یک شخص و یک شخصیت سیاسی محکوم کرد، میت رامنی بود که به ویژه دیگر هیچ جاه طلبی ملی فراتر از سنا ندارد. رامنی که این شام را نیز “مزارکننده” خواند، گفت: “هیچ چیزی وجود ندارد که او تا چه حد مایل به تحقیر خود و کشور باشد.”

در میان جمهوری‌خواهانی که تاکنون در این مورد سکوت کرده‌اند، ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، جایی که شام ​​برگزار شد، برجسته‌تر است. دیسانتیس اغلب مشتاق است که وارد مناقشات سیاسی ملی شود. اما او همچنین رقیب ترامپ برای کنترل حزب جمهوری خواه و مشتاق دادگاهی کردن (و برنده شدن) حامیان رئیس جمهور سابق است.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما