نظر | دستاورد اوکراین نیز از آن بایدن است

این ستون به ندرت از انتقاد از دولت بایدن برخوردار است. بنابراین اجازه دهید با صدای بلند این واقعیت را شاد کنم که دستاوردهای خیره کننده نیروهای اوکراینی در برابر روسیه یک پیروزی برای جو بایدن نیز هست.

از زمان شروع جنگ، من با افرادی که دانش گسترده ای در مورد راه هایی که ایالات متحده به تلاش های جنگی اوکراین کمک می کند، گفتگوهای عمیق مختلفی داشته ام. موضوع فقط موشک های ضد تانک جاولین و موشک های زمین به هوای استینگر و راکت انداز های HIMARS و توپخانه M777 و موشک های HARM جستجوی رادار و سایر سامانه های پیشرفته نیست. این است که ما به اوکراینی‌ها اطلاعات میدانی نبرد را ارائه می‌دهیم که آنها را قادر می‌سازد تا مانور دهند، هدف قرار دهند، ضربه بزنند و از راه‌هایی فرار کنند که در غیر این صورت نمی‌توانستند.

ما نه تنها به زرادخانه دموکراسی اوکراین، بلکه به چشم و گوش آن نیز تبدیل شده ایم. آنچه که اوکراین در ابتدا فاقد قدرت آتش بود، ایالات متحده با دقت جبران کرد. اکنون، در حالی که واحدهای روسی از مواضع خود فرار می کنند و تجهیزات را رها می کنند، اوکراین ممکن است بتواند حداقل مزیت موقتی در دقت و انبوه به دست آورد و دریچه ای منحصر به فرد برای دستاوردهای تعیین کننده بیشتر ایجاد کند.

کار بعدی چیه؟

گل را بکوبید. راسپوتیتسا معروف – فصل گل و لای عمیق و جاده های صعب العبور – ممکن است به نجات کیف در روزهای اولیه جنگ کمک کرده باشد. گل و لای پاییزی در اوکراین شدت کمتری دارد. اما به طور کلی دفاع را به حمله ترجیح می دهد، یک نقطه ضعف برای اوکراین در حال حاضر که جدول در حال تغییر است و سرعت برای استراتژی آن ضروری است.

تحرکی که اوکراین به زودی به آن نیاز دارد در قالب نیروی هوایی خواهد بود – جنگنده های جت پیشرفته، هواپیماهای بدون سرنشین جنگی بزرگ، هلیکوپترهای ترابری که می توانند نیروهای ویژه را برای حمله به پشت خطوط روسیه حرکت دهند – و همچنین راکت ها و موشک های زمینی که می توانند در بردهای طولانی تری حمله کنند. از HIMARS. نیروی هوایی ایالات متحده نزدیک به چهار دوجین F-16 قدیمی را برای واگذاری در سال جاری در نظر گرفته است. در عوض آنها باید در دست اوکراین باشند.

ژنرال بازنشسته استنلی مک کریستال روز یکشنبه تلفنی به من گفت: «از آنجایی که حمایت غرب از اوکراین برای پتانسیل موفقیت آن ضروری است، در حال حاضر باید این تصور را ایجاد کنیم که اوکراین دست بالا را دارد. او افزود: «بنابراین هر چیزی که بتوانیم در این نزدیک‌مدت، خیلی آشکار، چیزهایی که مردم تصور می‌کنند به‌عنوان تغییر تعادل احتمالی، در آینده فراهم می‌کنند، کمک خواهد کرد».

یخ را بکوب. زمستان ممکن است تا حد زیادی خطوط مقدم را در جای خود منجمد کند – دلیل دیگری برای اوکراین برای افزایش مزیت رزمی خود در حال حاضر. همچنین دوره‌ای است که ولادیمیر پوتین روی آن حساب می‌کند تا از باج‌خواهی انرژی علیه اروپا استفاده کند، قدرت نظامی خود را احیا کند (احتمالاً با هر کمکی که بتواند از شی جین‌پینگ در دیدار این هفته آنها رد شود) و پایگاه سیاسی خود را در جناح راست افراطی میلیتاریست تقویت کند. که اکنون به نظر می رسد به او تبدیل شده است.

این امر ضروری است که کرملین را با احساس بیهودگی روانی در مورد چشم انداز نظامی آن تحت تأثیر قرار دهیم. پیاپی سریع تحقیرهای نظامی، مانند از دست دادن شهر خرسون، می تواند پوتین را متقاعد کند که زمان به نفع او نیست و عقب نشینی منظم به خطوط قبل از جنگ، جایگزین بهتری برای شکست نظامی عمده و به دنبال آن یک پیش نویس نظامی به شدت نامطلوب است. .

برفک را بزنید. اگر روسیه به از دست دادن موقعیت خود ادامه دهد، ممکن است به دنبال راهی برای خروج از بن بست از طریق مذاکره باشد. بسیاری از کشورها، به‌ویژه متحدان غیرقابل اعتماد ناتو مانند مجارستان و مداخله‌گران دیپلماتیک متعهد مانند فرانسه، مشتاق استفاده از فرصت برای آتش‌بس هستند و مایل به اعمال فشار دیپلماتیک و اقتصادی بر اوکراین برای دستیابی به توافق هستند. اما این غیراخلاقی و کوته فکری خواهد بود که به پوتین اجازه دهیم هر سرزمینی را که از زمان شروع جنگ به دست آورده است حفظ کند.

مک کریستال افزود: «نباید اجازه دهیم روسیه با هر چیزی که به نظر برنده است از این وضعیت خارج شود. مهمتر از همه، هر امتیازی که داده شود باید تنها تصمیم مستقل، مستقل و بدون اجبار کیف باشد. به همین دلیل است که ما در مبارزه با آن شرکت کرده ایم.

وحشت را شکست دهید. ترسی که در پس ذهن همه وجود دارد همان چیزی است که همکار من راس دوتات اشاره می کند که می تواند لحظه ای “رودخانه یالو” باشد، شبیه به جنگ کره ای داگلاس مک آرتور که در آن کرملین سلاح های هسته ای در میدان نبرد را برای جلوگیری از شکست و وحشت بقیه مردم به کار می گیرد. جهان این وحشتناک خواهد بود، اگرچه مشخص نیست که مسکو چه مزایای پایداری از آن خواهد داشت. این تنها خاکی را که به دنبال تسخیر آن است تابش می کند و سربازان و مردم خود را با ریزش به خطر می اندازد.

این گزینه همیشه در اختیار پوتین بوده است و عدم استفاده از آن به خوبی نشان می دهد که او از حماقت خود آگاه است. با این حال، ممکن است برای دولت بایدن هوشمندانه باشد که روس ها را به طور عمومی در مورد عواقب این اقدام آگاه کند.

در لیست من: پیوستن سریع اوکراین به ناتو. توقیف تمام ذخایر روسیه در خارج از کشور. طرحی برای استقرار مجدد موشک های کروز مجهز به سلاح هسته ای در کشتی ها و زیردریایی های ما. منطقه پرواز ممنوع ناتو بر فراز حریم هوایی اوکراین. ارائه تسلیحاتی به اوکراین که بتواند به عمق روسیه حمله کند. هر اقدامی که باشد، پاسخ باید به اندازه کافی مشخص و قابل قبول باشد تا حتی متعهدترین نظامیان کرملین را هوشیار کند.

همانطور که جنگ وارد مرحله جدیدی می شود، ناگزیر خطرات جدیدی را به همراه خواهد داشت. هیچ خطری بدتر از شکست خوردن نیست. به بایدن برای رسیدن به این نکته و عمل کردن به آن احترام کامل بگذاریم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم