نظر | دژاوو بیمارکننده تماشای ترامپ در حال برخورد با دسانتیس

با تماشای رقابت های مقدماتی جمهوری خواهان، حس بیمارگونه دژاوو به من دست می دهد. به همان اندازه که من از مخالفان دونالد ترامپ متنفرم، برای پیروز شدن یکی از آنها ناامید هستم. شاید شکست دادن ترامپ برای جو بایدن آسان تر باشد، اما هرکسی که نامزد جمهوری خواهان شود، شانس انتخاب شدن دارد و احتمال یک دوره دیگر ترامپ غیرقابل تحمل است. بنابراین دیدن اینکه ترامپ دوباره با بزدلی مخالفانش همراهی می‌شود، ناراحت‌کننده است.

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا که قرار بود جلوی دونالد ترامپ را بگیرد، حتی قبل از ورود به رقابت، با کاهش تعداد نظرسنجی‌ها و نگرانی اهداکنندگان، در حال کاهش قیمت است. در همین حال، به نظر می‌رسد که ترامپ بیش از آنکه مانع رسوایی‌های فزاینده‌اش شود، حمایت می‌کند و به هزینه دیسانتیس حمایت می‌کند. دلایل متعددی برای اینکه چرا این اتفاق می افتد وجود دارد، از جمله واکنش شدید به کیفرخواست ترامپ، فقدان تقریباً کامل کاریزما دسانتیس، و نگرانی نخبگان جمهوری خواه در مورد ممنوعیت گسترده سقط جنین که او به تازگی امضا کرده است. اما پویایی دیگری در اینجا وجود دارد و من فکر می‌کنم مهم‌ترین آن است: مانند رقبای ترامپ در سال 2016، دیسانتیس نیز این اشتباه را مرتکب می‌شود که معتقد است رقابت اولیه در مورد مسائل است، در حالی که ترامپ به طور غریزی می‌داند که این موضوع در مورد تسلط است.

دوئل تبلیغات حمله فوق العاده PAC در مورد تامین اجتماعی و مدیکر مشکل DeSantis را نشان می دهد. نام اردوگاه ترامپ از گزارشی در مورد خوردن پودینگ دسانتیس با انگشتانش در هواپیما الهام گرفته شده است. در یک ویدیوی تهوع‌آور از مردی که با دستانش پودینگ شکلاتی را به‌طور نامرتب مصرف می‌کند، این نقطه می‌گوید: «دسانتیس انگشتان کثیف خود را در تمام حقوق سالمندان دارد». اما بحث سیاسی فقط بهانه ای برای تصاویر منزجر کننده است. هدف مخالفت با دسانتیس نیست، بلکه تحقیر اوست.

نام متحدان DeSantis این نکته را کاملاً نادیده می گیرد. تلاش می‌کند با ویدئویی از دیسانتیس که قول داده از تامین اجتماعی محافظت کند، ادعاهای موجود در موضع طرفدار ترامپ را بررسی کند، سپس با پخش کلیپی از ترامپ که می‌گوید «در یک مقطعی» او «نگاهی خواهد کرد» سعی می‌کند وضعیت را تغییر دهد. ” در حقوق. این آگهی ادامه می‌دهد: «ترامپ باید با دموکرات‌ها بجنگد، نه اینکه درباره فرماندار دیسانتیس دروغ بگوید.

این رویکرد در سال 2016 جواب نداد و اکنون نیز کار نمی کند. شاهد رژه جمهوری‌خواهان فلوریدا باشید که به دیسانتیس پشت کردند و با حمایت‌های خود به روی ترامپ زانو زدند.

تلاش های جمهوری خواهان برای دور زدن ترامپ از جناح راست، استراتژی ای که تد کروز در سال 2016 آزمایش کرد، نیز دوباره در حال سقوط است. قبل از سخنرانی هفته گذشته مایک پنس در انجمن ملی تفنگ، پولیتیکو گزارش داد که معاون رئیس جمهور پیشین قصد داشت «در مورد اسلحه به سمت راست دونالد ترامپ برود و مناظره هایی را که این دو در گذشته پشت درهای بسته در کاخ سفید داشتند به معرض دید عموم قرار دهد. ” پنس در نهایت توسط جمعیت هو شد و سپس توسط رئیس سابق خود مورد تمسخر قرار گرفت.

رقابت مقدماتی آتی جمهوری خواهان، مانند رقابت قبلی، در سطح لیمبیک و نه ایدئولوژیک برگزار می شود. در مورد اینکه چه کسی ضعیف است و چه کسی قوی خواهد بود. به همین دلیل است که اگر جمهوری خواهان در سال 2024 نامزدی غیر از ترامپ را بخواهند، باید فردی را بیابند که او را سرنگون کند. من درک می‌کنم که با این واقعیت که رای‌دهندگان انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواه غالباً از منفورترین ویژگی‌های ترامپ، از جمله اقتدارگرایی، حرص درنده‌آمیز، تحریک به خشونت، روابط دوستانه با برتری‌طلبان سفیدپوست و یهودی‌ستیزان، و فسادی که قبلاً به چندین مورد منجر شده است، هیجان زده به نظر می‌رسند، دشوار می‌شود. اتهامات جنایی همچنین سخت است که ترامپ را به عنوان یک بازنده معرفی کنیم، در حالی که بسیاری از پایه های جناح راست به خیال پردازی معتقدند که در سال 2020 او واقعاً برنده شد.

با این وجود، باید به این فکر کرد که ترامپ چگونه با نامزدی مانند ترامپ برخورد خواهد کرد. من فکر نمی‌کنم که او این کار را با تک تیراندازی غیرفعال انجام دهد، مانند زمانی که دیسانتیس، در حالی که به آلوین براگ، دادستان نیویورک به دلیل متهم کردن ترامپ حمله می‌کرد، درباره پرداخت پول از سوی رئیس‌جمهور سابق به یک ستاره فیلم‌های مستهجن کار می‌کرد. ” ترامپ، در مواجهه با حریفی که ایرادات ترامپ را داشت، همه آنها را تا زمانی که چیزی را پیدا کند که گیر کرده بود، منفجر می کرد.

رویکرد ترامپ به جنگ دیسانتیس علیه دیزنی آموزنده است. تقریباً تا پنج دقیقه پیش، تمایل دیسانتیس برای نبرد با شرکت‌های ظاهراً “بیدار” – حتی غول گردشگری فلوریدا مانند دیزنی – بخشی از جذابیت او بود. اما ترامپ سعی نکرد نشان دهد که حتی سخت‌تر از دیسنتیس با دیزنی رفتار می‌کند. در عوض، او با گرفتن سمت دیزنی، دیسانتیس را ترول کرد، فرماندار را به خاطر “ویران شدن” توسط دیزنی و حدس و گمان اینکه شرکت سرمایه گذاری در فلوریدا را متوقف خواهد کرد، طعنه زد. تا کنون نشانه‌های کمی وجود دارد که نشان دهد این به ترامپ آسیب می‌زند، حتی اگر راست‌گرایان ماه‌ها به شیطان‌سازی دیزنی، شرکت تاکر کارلسون در مقایسه با یک «متجاوز جنسی» پرداخته‌اند. نمایش مداوم تسلط برای جمهوری خواهان مهم تر از نمایش مداوم اصول است.

این بدان معنا نیست که نامزدهای جمهوری خواه باید سعی کنند از اقدام کمیک توهین آمیز ترامپ کپی کنند. اگر این کار را بکنند، تقریباً مطمئناً شکست خواهند خورد. اما برای استفاده از یک کلمه ترومپینگ، آنها باید سختگیر باشند. نانسی پلوسی به‌عنوان رئیس مجلس نمایندگان، بارها و بارها موفق شد ترامپ را نه به این دلیل که از او تقلید می‌کرد، بلکه به این دلیل که با او مانند یک کودک متکبر رفتار می‌کرد، تحقیر کند. از سوی دیگر، اکثر رقبای احتمالی ترامپ، جمهوری‌خواه، با او مانند یک پدر بی‌ثبات رفتار می‌کنند، و حتی زمانی که از ترس خشم او خم می‌شوند، در مورد جانشینی او خیال‌پردازی می‌کنند.

یک استثنا، کریس کریستی، فرماندار سابق نیوجرسی است که می‌داند بدون مبارزه با ترامپ نمی‌توان شکست داد. او به پولیتیکو گفت: «من معتقد نیستم که رای دهندگان جمهوری خواه افرادی را که از ترامپ انتقاد می کنند مجازات می کنند. گفتن اینکه کریستی می‌تواند از پس آن بربیاید یا نه، با توجه به اینکه او قبلاً بیش از یک بار خود را در برابر ترامپ تحقیر کرده است، دشوار است. اما او درست می گوید که تا زمانی که از ترس ترامپ دست بردارند، هیچ کس نمی تواند ترامپ را شکست دهد.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما