نظر | زنان در ماه مارس هستند

شاید خبر بزرگ را از دست داده باشید: در سال 2023، 12 زن به عنوان فرماندار در سراسر کشور رکوردشکنی خواهند کرد. بسیار بیشتر از رکورد قبلی … 9.

و واکنش شما این است:

  • سلام، این 24 درصد است – بد نیست.

  • یعنی کمتر از یک چهارم!

  • آیا هیچ کدام از آنها قرار است برای ریاست جمهوری نامزد شوند؟ و آیا این بدان معناست که ما باید در مورد کامالا هریس بحث کنیم؟ چون واقعا مطمئن نیستم. …

خوب، یک چیز در یک زمان، لطفا. فقط به سال 2023 به عنوان سال فرمانداران زن فکر کنید.

با این حال، ما هنوز راهی برای رفتن داریم. هجده ایالت هنوز یک فرماندار زن را انتخاب نکرده اند. کالیفرنیا! پنسیلوانیا! و فلوریدا – واقعا فلوریدا، محدودیتی برای مدت زمان برای شکایت از شما وجود دارد.

نیویورک برای اولین بار در ماه گذشته یک زن را انتخاب کرد، پیشرفتی که از زمانی شروع شد که ستوان آن زمان بود. دولت کتی هوچول به دلیل رسوایی آزار و اذیت جنسی اندرو کومو مجبور به این کار شد. متاسفم، اندرو، اما تاریخ ممکن است این را به عنوان آخرین هدیه شما به نیویورکی ها به یاد بیاورد.

آریزونا به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته است – انتخاب کیتی هابز به عنوان پنجمین فرماندار زن آن را به عنوان رکورددار ملی حفظ کرد. کار خوب، بچه ها! همچنین یکی از ایالت‌هایی بود که دارای نژاد زن در مقابل زن بود، اگرچه آریزونا بود، اما داستان فرعی دیوانه‌واری داشت. کری لیک، ترامپوف جمهوری خواه شکست خورده، همه چیز را به دادگاه می کشد.

مهم است که اعتراف کنیم که در حالی که کمیت فرمانداران زن افزایش می‌یابد، کیفیت آن… متفاوت است. مقامات فعلی شامل کریستی نوم منتخب جدید از داکوتای جنوبی هستند که نگرش وی نسبت به واکسیناسیون کووید در بهترین حالت، عمیقاً غیر مشتاقانه بوده است. (Noem 5 میلیون دلار از بودجه امداد بیماری همه گیر را صرف تبلیغات برای ترویج گردشگری کرد.)

در طرف دیگر، فرماندار فعلی میشیگان، گرچن ویتمر، وجود دارد که دموکرات ها را در ماه گذشته به یک هیولا در سراسر ایالت هدایت کرد. او برای انجام این کار سختی‌های زیادی را متحمل شد – به یاد دارید زمانی که گروهی به نام Wolverine Watchmen نقشه‌ای برای ربودن او و محاکمه او به اتهام خیانت داشتند؟

فرمانداران زن ما، چه در حال حاضر و چه تازه انتخاب شده، طیف ایدئولوژیکی گسترده ای دارند، اما بسیار ممکن است که آنها همچنان نسبت به گروهی از مردان با پیشینه های سیاسی مشابه، نسبت به مسائل زنان – مانند مراقبت از کودکان و تجاوز جنسی – آگاه تر باشند.

و حقوق سقط جنین – اگرچه برخی، مانند نوم، قطعاً در آن قایق نیستند. تصمیم دادگاه عالی دابس رای دهندگان زن را در پاییز به قدری بسیج کرد که فکر می کنید زنان بیشتری را در رقابت های فرمانداری در خارج از کشور خواهیم دید که پرچم را حمل می کنند.

دبی والش، مدیر مرکز زنان آمریکایی و سیاست در دانشگاه راتگرز، که امیدوار است این افزایش همچنان ادامه داشته باشد، گفت: «ممکن است خیلی دیر شده باشد که شاهد ظهور نامزدها باشیم.

اگر چنین است، فصل بعدی حماسه‌ای خواهد بود که به یک قرن پیش بازمی‌گردد – دو زن اول که فرماندار انتخاب شدند در سال 1925 مشاغل خود را در وایومینگ و تگزاس به دست آوردند.

نلی تایلو راس، برنده وایومینگ، بیوه فرماندار قبلی بود. هنگامی که او درگذشت، حزبش او را به عنوان جانشین او نامزد کرد، قبل از اینکه او تصمیم بگیرد نامزد شود. او به هر حال برنده شد و ظاهراً این کار را دوست داشت. راس برای انتخاب مجدد نامزد شد و شکست خورد، اما به عنوان مدیر ضرابخانه ایالات متحده، حرفه ای موفق را ایجاد کرد. اما وایومینگ از آن زمان هرگز زنی را به عنوان فرماندار انتخاب نکرده است. حرکت کن، وایومینگ.

زن دیگری که یک قرن پیش فرماندار شد، کمی کمتر دلگرم کننده بود. میریام “ما” فرگوسن از تگزاس نیز جانشین شوهرش شد – که در این مورد استیضاح شد. “ما” اساساً عهد کرد که به شیوه های نه کاملاً معتبر شوهرش ادامه دهد. او به رای دهندگان قول داد او را انتخاب کنید و «دو تا به قیمت یک» بگیرید. شاید به خاطر داشته باشید، این همان چیزی است که بیل کلینتون در زمان نامزدی ریاست جمهوری در سال 1992 گفت – او را انتخاب کنید و هیلاری را نیز بگیرید.

برای زوج اهل آرکانزاس بسیار بهتر از این زوج در تگزاس کار کرد. ما فرگوسن برنده شد و رای دهندگان فرمانداری پیدا کردند که به طور متوسط ​​ماهیانه 100 محکوم را عفو می کرد. به نظر می رسد که اکثر آنها بر اساس هیچ مبنایی غیر از نقدینگی سرد شایسته آزادی نیستند. اما هی، او قطعاً یک سنت خانوادگی را دنبال می کرد.

اولین زنی که به عنوان فرماندار انتخاب شد الا گراسو در کنتیکت بود. این در سال 1974 بود و من در آن زمان در هارتفورد بودم و کارم را با پوشش مجلس ایالتی شروع کردم. مشتریان من کاغذهای کوچکی بودند که برای شنیدن آنچه که قانونگذارانشان در سر دارند، مقداری پول را جعل می کردند. اتاق مطبوعات معمولی مقرر کرد جایی برای هیچ تازه واردی وجود نداشته باشد، و من – همراه با شریکم، تریش هال – به اتاق زیر شیروانی کاپیتول اعزام شدم.

امکانات دیگر در اتاق زیر شیروانی مذکور شامل یک بار مخصوص مردان برای قانونگذاران بود. 35 زن در مجلس قانونگذاری در آن زمان از تبعیض در مورد دسترسی به محله های نوشیدن ناراحت به نظر نمی رسیدند. احتمالاً به این دلیل که تأسیسات مورد بحث، که به عنوان اتاق هاوایی شناخته می‌شود، فضایی تاریک و کپک‌زده بود که از سقف آن پلاستیک غبارآلود آویزان بود.

اما من از اینکه مجبور بودم در اتاق زیر شیروانی کار کنم، شکایت کردم، و یک شب که آنجا تنها بودم – واقعاً دیر شده بود – الا گراسو خودش برای بررسی محل اقامت حاضر شد. همانطور که او از اتاق باریک پایین می رفت، خفاشی از سقف به پایین پرید و داخل موهایش افتاد.

خیلی خوب برداشت کرد

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما