نظر | وای جان لگوئیزامو

شنیدم که کیم کارداشیان یک بار در مورد تکنیک هایی که برای القای وفاداری در طرفدارانش استفاده می کند صحبت کرد. گاهی اوقات، او روی گلف استریم 150 میلیون دلاری خود می پرید و غریبه ها را با حضور در جشن تولدشان غافلگیر می کرد.

وقتی اخیراً در اینستاگرام رفتم و جان لگوئیزامو، بازیگر، نویسنده و کمدین با استعداد را دیدم که لوگوی نیویورک تایمز را با یک X قرمز رنگ در آن نشان می داد، به کیم فکر کردم. “بهتر است من را به خاطر صحبت کردن کنار نگذارید!!!” او اخطار داد.

به این فکر کردم که آیا راهی وجود دارد، به سبک کیم، که وفاداری خود را به روزنامه افزایش دهد. بهش زنگ زدم و پرسیدم گوشت گاوش چیه؟ حرف های زیادی برای گفتن داشت. به او گفتم که به نیویورک (بدون جت) می‌آیم تا از او بشنوم که انتقاداتش را باز می‌کند، به این امید که دوباره او را به داخل برگردانم.

به موراندی در روستای گرینویچ رفتیم. Leguizamo، 62 ساله، شلوار جین Rag & Bone، یک زنجیر نقره ای و یک گل میخ الماس دو قیراطی داشت. او استدلال می‌کرد که روزنامه‌های نیویورک با نداشتن درصدی از کارکنان لاتین تبار که آرایش آن‌ها را در شهر منعکس می‌کنند، مرتکب «آپارتاید فرهنگی» می‌شوند که حدود ۲۹ درصد است.

او گفت: «ما قبل از همه اینجا بودیم. «اینطور نیست که تازه به اینجا رسیدیم. ما فقط به آمدن ادامه می دهیم.» نوادگان یک فاتح متولد کلمبیا در کوئینز فقیر بزرگ شد.

او گفت که همیشه برای ارائه داستان‌های لاتین در هالیوود مشکل داشت، حتی اگر لاتینی‌ها تقریباً 30 درصد باکس آفیس ایالات متحده را به خود اختصاص دهند، و اشاره کرد که کت و شلوارها به او می‌گفتند که مخاطبان ترجیح می‌دهند سفیدپوستان را ببینند. “من می گویم: “من دوست دارم سفیدپوستان را ببینم. من با دیدن سفیدپوستان مشکلی نداشتم. اما من می خواهم من را ببینم.»

او گفت که علیرغم موفقیت Bad Bunny، Jenna Ortega، Pedro Pascal و دیگران، شانس‌ها همچنان بالاست. شکایات او دایره المعارفی است، از چارلتون هستون – “سفید پوست ترین فرد روی کره زمین” – بازی در نقش یک مکزیکی در “لمس شیطان” اورسون ولز تا آل پاچینو در نقش یک کوبایی، تونی مونتانا، در “صورت زخمی”. پاچینو یک قهرمان بازیگری بود، “اما او لاتین نیست.”

“در مورد همه زنان سفید پوست با صورت قهوه ای، مانند کایلی جنر و آریانا گرانده چطور؟” او با اشاره به عکسبرداری هایی که رنگ پوست تیره تری را نشان می داد، گفت. این خیلی عجیب است که همه این دختران سفیدپوست سعی می کنند لاتین به نظر برسند اما زنان لاتین را استخدام نمی کنند. او افزود: “من مردم لاتین فوق العاده زیبا را در شهر نیویورک و لس آنجلس و میامی می بینم اما هرگز در باند فرودگاه نیستم.”

زمانی که لگوئیزامو متوجه شد که باشگاه قدیمی پسران سفیدپوست در هالیوود قرار نیست شغلی را که او در نظر داشت تسویه کند، از طنز خود برای روشن کردن تاریخ لاتین استفاده کرد. IMDb نفوذ لگوئیزامو به عنوان یک نوازنده موفق را به سیدنی پواتیه تشبیه می کند. او در ماه آینده وقتی نوبت میزبانی «نمایش روزانه» را بر عهده گرفت، دوباره ظرف را هم بزنید.

آیا بازیگران باید به نقش‌هایی ملزم باشند که با قومیت و جنسیت آنها مطابقت داشته باشد؟ آیا او همچنان نقش درگ کوئین چی-چی رودریگز که نامزد دریافت گلدن گلوب شده بود را در کمدی 1995 «به وونگ فو، برای همه چیز متشکرم! جولی نیومار»؟

او گفت: «فکر نمی‌کنم این روزها منصفانه باشد. “من نقش را از کسی که باید داستان را تعریف کند، می گیرم.”

او گفت که وقتی دوستان بازیگر سفیدپوست از هژمونی محو شده‌شان شکایت می‌کنند، فکر می‌کند «حالا می‌فهمی چه حسی دارد» و افزود: «بعضی وقت‌ها من فقط با خوشحالی درونم می‌خندم».

لگوئیزامو کلمه “لاتینکس” را پاشید و سارا هاکبی سندرز را به دلیل ممنوعیت آن در اسناد ایالت آرکانزاس مورد تمسخر قرار داد. او با این تصور که بیداری کمدی را خراب کرده است، به تمسخر گرفت: «از همه چیز می توان طنز زیادی ساخت بدون اینکه نیازی به جریحه دار کردن احساسات کسی باشد.»

من اینستاگرام او را اسکن کردم زیرا داشتم در مورد “منو” می نوشتم، کمدی سیاه درباره یک آشپز روان پریش با بازی رالف فاینس. لگوئیزامو گفت: «شخصیت من در «منو» قرار است این ستاره اکشن شسته شده باشد. من آن را از استیون سیگال الگوبرداری کردم، زیرا او یک ستاره اکشن شسته شده است.

هنگامی که او در سال 1996 با سیگال در فیلم “تصمیم اجرایی” ظاهر شد، ستاره را با پوزخند زدن به رفتار دیکتاتوری او عصبانی کرد. لگوئیزامو به یاد می آورد: “او آرنج خود را گرفت و به شبکه خورشیدی من زد و مرا به دیوار آجری هل داد.” «سپس در فیلم می میرد. تا آن زمان هر روز حاضر می شدم. می دانم که این یک مرگ خیالی بود اما می خواستم باور کنم که واقعی است.”

من در مورد همه اسپانیایی‌ها که به سمت جمهوری‌خواهان روی می‌آورند پرسیدم – علی‌رغم اینکه دونالد ترامپ آمریکایی‌های لاتین را اهریمنی کرد.

لگوئیزامو از طرفداران برنی سندرز و AOC است – “من فکر می کنم او می تواند روزی رئیس جمهور شود” – اما او می داند که جمهوری خواهان می توانند به طور موثری “سوسیالیسم” را به چالش بکشند.

او گفت: «این برای کلمبیایی‌ها، ونزوئلایی‌ها و کوبایی‌ها کار می‌کند و جمهوری‌خواهان می‌دانند که این یک کلمه محرک است».

او فکر می‌کند که اگر ترامپ – «یک عوضی کوچک» – نامزد شود، «بایدن به او لگد می‌زند. اگر ترامپ نیست، پس باید چیزی را کشف کنیم. بایدن علیه دیسانتیس؟ مطمئن نیستم که اینقدر خوب باشد.”

آیا جورج سانتوس – که گفته می‌شود خودش نقش یک درگ کوئین را بازی کرده است – تیم را پایین می‌کشد؟ لگوئیزامو گفت: “او یک مرد لاتین است، اما این بدان معنا نیست که من از مردم فقط به خاطر لاتین بودن آنها حمایت می کنم.” “من بهترین ها را می خواهم.”

بنابراین، از او پرسیدم، وقتی ناهار را تمام کردیم، آیا تایمز به لطف شما بازگشته است؟

او با پوزخند اعتراف کرد: «من به صورت آنلاین مشترک می شوم.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما