نظر | وسواس حق با بیداری نشانه ضعف است

لئونارد لئو، رهبر جامعه فدرالیست دست راستی، یک سازمان حقوقی فوق العاده موثر، در حال گسترش جاه طلبی های خود است. لئو امیدوار است که فرهنگ آمریکایی را به روشی که قوه قضاییه را متحول کرد، متحول کند. به گفته یک گزارش تحقیقی که توسط ProPublica و Documented تهیه شده است، او قصد دارد نوعی «جامعه فدرالیستی برای همه چیز» بسازد که به کمک مرتجعان برای تحکیم قدرت در قلمروهایی مانند وال استریت، سیلیکون ولی، روزنامه‌نگاری، هالیوود و دانشگاه اختصاص دارد.

لئو در ویدئویی برای این سازمان در مرکز استراتژی خود، شبکه Teneo، گفت: “من نزدیک به 30 سال، اگر نه بیشتر، برای کمک به ایجاد جنبش قانونی محافظه کار صرف کردم.” “و در برخی مواقع، من فقط به خودم گفتم، “اگر این می تواند برای قانون کار کند، چرا برای بسیاری از حوزه های دیگر از فرهنگ آمریکایی و زندگی آمریکایی که در حال حاضر همه چیز واقعاً به هم ریخته است، نمی تواند کارساز باشد؟” این شامل “بیداری در محیط شرکت، در محیط آموزشی”، رسانه های مغرضانه و “سرگرمی هایی است که واقعاً جوانان ما را فاسد می کند.”

با توجه به موفقیت های گذشته لئو، باید او را جدی گرفت. به عنوان مشاور دونالد ترامپ در مورد نامزدهای قضایی، او به قرار گرفتن نیل گورسوچ، برت کاوانا و امی کونی بارت، که همگی روابط نزدیکی با جامعه فدرالیستی دارند، در دادگاه عالی کمک کرد و او را در نقش محوری در مرگ Roe v. وید لئو به منابع عظیم دسترسی دارد. سال گذشته یک سرمایه‌دار محافظه‌کار حدود 1.6 میلیارد دلار به یک گروه پول‌های تاریک که تحت کنترل او بود، اهدا کرد. و از آنجایی که بسیاری از نخبگان از انبوهی از هنجارهای رفتاری و نوآوری‌های زبانی که به عنوان بیداری مورد تحقیر قرار می‌گیرند ناراضی هستند، شبکه Teneo از جایی قدرتمند شروع می‌کند و به دری باز فشار می‌آورد.

اما در حالی که پروژه بزرگ لئو می تواند برای لیبرالیسم خطری ایجاد کند، می توان آن را نشانه ای از بحران وجودی در سمت راست نیز دانست. این نشان می‌دهد که چگونه محافظه‌کاران بر ایده‌های خارق‌العاده‌ای در مورد بیداری تکیه می‌کنند تا جنبشی را که در غیر این صورت بسیاری از دلیل وجودی خود را از دست داده است، به هم پیوند دهند.

به هر حال، پروژه نزدیک به 50 ساله پایان دادن به Roe کامل شده است. جنگ های صلیبی تحریک کننده علیه کمونیسم و ​​سپس علیه اسلام رادیکال فروکش کرده است. کیش شخصیت پیرامون ترامپ از هم پاشیده است. بسیاری از جناح راست هنوز هم دوست دارند دولت رفاه را از بین ببرند، اما آنها عمیقاً در مورد آن دفاع می کنند. نفرت از بیداری پایه ای شکننده برای هویت سیاسی است، اما تقریباً تنها چیزی است که باقی مانده است.

دولت ران دیسانتیس از فلوریدا، یکی از افراد مورد علاقه برای نامزدی ریاست جمهوری جمهوری خواهان، در سخنرانی تحلیف خود در ژانویه اعلام کرد که “فلوریدا جایی است که بیدار می شود تا بمیرد.” مایک پمپئو، وزیر خارجه سابق و نامزد احتمالی ریاست جمهوری اخیرا توییت کرد، “تهدیدهای داخلی ما – به ویژه آنهایی که سعی می کنند فرزندانمان را با بیداری سمی فاسد کنند – جدی تر از تهدیدهای خارجی ما هستند.” هفته گذشته در کنفرانس کنش سیاسی محافظه کار، نیکی هیلی، نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری گفت“بیداری یک ویروس خطرناک تر از هر بیماری همه گیر است.”

با توجه به اینکه همه‌گیری کووید در حال حاضر بیش از یک میلیون آمریکایی را کشته است، این امر کاملاً دیوانه‌کننده است، حتی اگر بسیاری از مواردی که در زیر عنوان بیداری قرار می‌گیرند آزاردهنده هستند. چنین تورمی تهدیدی به بهترین وجه با ناامیدی جناح راست برای یک دشمن متحد توضیح داده می شود. اما محافظه‌کاران برای حمایت از وزنی که روی بیداری می‌گذارند، مجبور شده‌اند یک تئوری توهم توهم‌آمیز درباره نحوه عملکرد تغییرات اجتماعی مترقی ایجاد کنند.

به عنوان مثال، ویدئویی در سال 2020 را در نظر بگیرید که ProPublica و Documented منتشر شد، که در آن، ایوان باهر، یکی از بنیانگذاران شبکه Teneo، توضیح می‌دهد که چگونه معتقد است چپ‌ها عمل می‌کنند. او از مخاطبانش خواست که یک ناهار را در کلاب هاروارد تصور کنند که در آن یک سرمایه گذار میلیاردر، یک تهیه کننده فیلم، یک استاد دانشگاه هاروارد و یک نویسنده برای نیویورک تایمز حضور دارد.

باهر گفت: «میلیاردر می‌گوید: «آیا جالب نیست اگر بچه‌های دبیرستانی دسترسی رایگان به درمان تغییر جنسیت که توسط دولت فدرال پرداخت می‌شود، داشته باشند؟» «خب، فیلمساز می‌گوید: «دوست دارم یک مستند در این باره بسازم. این یک فیلم حرکتی بزرگ خواهد بود. پروفسور هاروارد می‌گوید: «ما می‌توانیم مطالعاتی در مورد آن انجام دهیم تا بگوییم که از نظر بیولوژیکی کاملاً سالم و ایمن است». و شخص نیویورک تایمز می‌گوید، “من مشخصات افرادی را که احساس می‌کنند در جنسیت اشتباه گرفتار شده‌اند، معرفی خواهم کرد.”

ممکن است ارگان‌های ضد تشکیلات جناح راست اینگونه عمل کنند، اما نهادهای اصلی اینگونه عمل نمی‌کنند. (یک بار در کنار یک میلیاردر صندوق سرمایه گذاری در یک شام نشسته بودم؛ او می خواست در مورد اینکه چگونه حزب دمکرات خیلی به سمت چپ حرکت کرده است صحبت کند.) به نظر می رسد باهر معتقد است که احکام فرهنگی را می توان به همان اندازه که نظرات قضایی ستمگرانه صادر کرد. تعداد انگشت شماری از آپاراتچیک های خوب قرار گرفته می توانند زیتگیست را تغییر مسیر دهند. پروژه جامعه فدرالیستی نسبتاً ساده بود: یک مجموعه از قضات را با دسته دیگر جایگزین کنید. تلاش برای برگرداندن تغییرات اجتماعی در سراسر زندگی آمریکایی چیز بسیار پیچیده‌تری است، به خصوص زمانی که نمی‌دانید این تغییر از کجا می‌آید.

هیچ کدام از اینها به این معنی نیست که جنگ علیه بیداری نمی تواند آسیب بزرگی وارد کند. قوانینی در سراسر کشور در حال تصویب است که ترنس ها، به ویژه کودکان ترنس را هدف قرار می دهد، و زبان راست علناً حذفی شده است. (یکی از سخنرانان CPAC گفت: “ترنسکشوریسم باید ریشه کن شود.”) آمریکا موجی از سانسور هیستریک را تحمل می کند. در اوکلاهاما، سنای ایالتی به تازگی لایحه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن مطالبی با “تمایل غالب به توسل به علاقه شدید به رابطه جنسی” ممنوع است. همه کتابخانه های عمومی، نه فقط در مدارس.

اما من شک دارم که ضد بیداری بتواند مبنای یک جنبش توده ای بادوام باشد. این فقط به این دلیل نیست که نظرسنجی اخیر USA Today نشان می‌دهد که اکثر آمریکایی‌ها اصطلاح “wake” را مثبت می‌بینند، بلکه به این دلیل است که بیداری یک نگرانی بسیار مهم است. انجمن فدرالیست بسیاری از شایسته سالاران جوان را تربیت کرد که مایل بودند زندگی خود را وقف مبارزه با سقط جنین قانونی کنند. تصور نبرد با نئوپروونها و پروژه 1619 که الهام‌بخش همان شدت تک‌نگر باشد، دشوار است. رونالد ریگان معمولاً محافظه کاری را به عنوان یک چهارپایه سه پا توصیف می کرد که شامل محافظه کاران اجتماعی، محافظه کاران مالی و شاهین های دفاعی می شد. این روزها بیشتر شبیه چوب پوگو به نظر می رسد.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما