نظر | چگونه بارنز و نوبل از نزدیک به مرگ بازگشتند

تشخیص Daunt از این صنعت بسیار ساده است: کتابفروشی های خوب رشد می کنند. کتابفروشی های بد می میرند او این باور را از بین می‌برد که خرید آنلاین و کتاب‌خوان‌های الکترونیکی منادی غیرقابل توقف مرگ بوده‌اند. او به من گفت: «نظر من این بود که دلیل شکست کتابفروشی‌ها در دفاع از خود در برابر آمازون این است که به اندازه کافی خوب نبودند، و تنها دلیلی که آنها در دفاع از خود در برابر کیندل شکست می‌خورند این است که به اندازه کافی خوب نیستند. “

Daunt بنیانگذار Daunt Books در بریتانیا بود. او در سال 2011 مدیریت زنجیره شکست خورده Waterstones را بر عهده گرفت و به خاطر نجات آن اعتبار دارد. اکنون او مسئولیت بارنز و نوبل را نیز بر عهده دارد و به نظر می رسد هر کاری که انجام می دهد کارساز است. چرا؟

تمرکز Daunt بر واگذاری قدرت به مدیران فروشگاه های محلی بوده است. او فکر می کند که یک کتابفروشی بزرگ بازتابی از جامعه ای است که در آن وجود دارد. یک بارنز و نوبل در کنار یک کلیسای پر رونق باید با کلیسایی که در خیابان در یک دبیرستان وجود دارد متفاوت باشد. او قراردادهایی را که شرکت انجام داده بود که به ناشران اجازه می داد برای قرار دادن آن ها بپردازند، باز می کند، معاملاتی که فروشگاه های محلی را از انتخاب چیزی برای نمایش یا سهام باز می دارد.

داونت به من گفت: «ما سه قدم به جلو و سپس یک قدم به عقب برمی‌داریم. وی افزود: «پیشرو همیشه تشویق و اصرار من برای اینکه خود فروشگاه‌ها آزادی کامل داشته باشند تا کاملاً هر کاری را که می‌خواهند انجام دهند – نحوه نمایش کتاب‌هایشان، قیمت‌گذاری کتاب‌هایشان، طبقه‌بندی بخش‌هایشان و هر چیزی است. این آزادی ها سخت است اگر در دنیایی بسیار تنگ زندگی می کردید که همه چیز به شما دیکته شده بود.

دانت، به عنوان صاحب یک کتابفروشی مستقل، معتقد است که چیزی غیرقابل توصیف در مورد یک کتابفروشی عالی وجود دارد. و او از نوع تحقیقات مشتری که آن هنر را به عنوان یک علم معرفی می کند، نادیده گرفته می شود. به عنوان مثال از او پرسیدم که آیا Barnes & Noble اطلاعات جمعیتی مشتریان خود را ردیابی می کند یا خیر. او گفت: «پیشینیان من انرژی و تلاش زیادی برای پاسخ دادن به سؤالاتی از این دست صرف کردند و من به معنای واقعی کلمه صفر خرج کردم. “اصلاً علاقه ای ندارم که در ابتدا به آن به عنوان یک سوال فکر کنم. کاملا بی ربط است فروشگاه‌های ما برای همه هستند.»

دیدگاه Daunt در مورد خوانندگان کتاب الکترونیکی – که Barnes & Noble خود را دارد، Nook – این است که آنها کاملاً رقابتی نیستند که ساخته شده اند. او به یاد می آورد که Waterstones را در طول ظهور کیندل اجرا کرد و با کیندل ها موافقت کرد. به نظر منتقدانش، این مانند فروش طنابی بود که برای حلق آویز کردن او استفاده می شد. او آن را متفاوت دید.

او گفت: «شما صرفاً برای سهولت مطالب را به صورت الکترونیکی بخوانید. «اما کتاب فیزیکی فقط یک مخزن عظیم لذت است. انتخاب کتاب در یک کتابفروشی خوب که به کتاب احترام می گذارد بسیار لذت بخش است. این فقط یک عجله واقعی است اگر به خوبی انجام شود. تا آنجا که به من مربوط می‌شود، کتاب‌خوان الکترونیکی باعث می‌شود که مردم بیشتر بخوانند، و هرچه افراد بیشتر بخوانند، کتاب‌های فیزیکی بیشتری می‌خرند.»

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما