نواک جوکوویچ: تنیسور شماره یک جهان به دلیل وضعیت واکسیناسیون اوپن میامی را از دست دادCNN

جیمز بلیک، مدیر مسابقات، روز جمعه اعلام کرد، نواک جوکوویچ، تنیسور برتر مردان جهان، هفته آینده مسابقات اوپن میامی را از دست خواهد داد، زیرا از ورود او به ایالات متحده به دلیل عدم واکسینه شدن در برابر کووید-19 ممانعت شد.

ایالات متحده همچنان به بازدیدکنندگان بین‌المللی نیاز دارد تا علیه کووید-19 واکسینه شوند و صربستانی که قبلاً تأیید کرده بود که واکسینه نشده است، قبل از مسابقات برای ورود به کشور درخواست مجوز ویژه داده بود.

بلیک در مصاحبه ای با کانال تنیس گفت: “ما تلاش کردیم تا نواک جوکوویچ از معافیت برخوردار شود، اما این اتفاق نیفتاد.”

بدیهی است که ما یکی از برترین تورنمنت های جهان هستیم و دوست داریم بهترین بازیکنانی را داشته باشیم که می توانند بازی کنند. هر کاری از دستمان بر می آمد انجام دادیم. ما سعی کردیم با دولت صحبت کنیم، اما این از دست ما خارج است.»

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا در اوایل این ماه گفت که برای شرکت جوکوویچ در مسابقات تنیس اوپن میامی، “قایقی از باهاما را اجرا خواهد کرد”.

دیسانتیس از جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده خواست تا نیاز به واکسن را برای مسافران بین المللی کنار بگذارد تا قهرمان 22 گرند اسلم بتواند در مسابقات شرکت کند.

جوکوویچ 35 ساله به دلیل وضعیت واکسیناسیون خود چندین تورنمنت دیگر را از دست داده است. در اوایل این ماه، جوکوویچ از مسابقات آزاد BNP Paribas در ایندیان ولز در کالیفرنیا به دلیل محرومیت از معافیت انصراف داد. سال گذشته، او ایندین ولز، میامی اوپن و تمام تورنمنت‌هایی را که در نوسان اوپن ایالات متحده گنجانده شده بود را از دست داد.

بازی قرعه کشی اصلی میامی اوپن در 22 مارس آغاز می شود و مسابقات در 2 آوریل به پایان می رسد.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما