نوشابه های انرژی زا در حال افزایش هستند. سطح کافئین آنها نیز همینطور است.

دکتر می گوید: «همه فکر می کردند ردبول اوج کافئین در نوشیدنی های انرژی زا است. رایان استانتون، یک پزشک اورژانس در لکسینگتون، کیو، که گفت بیمارانی را دیده است، به ویژه در هفته های پایانی در کالج های محلی، که از احساس اضطراب و تپش قلب پس از مصرف بیش از حد کافئین شکایت داشتند. اکنون، برخی از این نوشیدنی ها دو یا سه برابر کافئین ردبول دارند.

مطالعات نشان داده اند که مصرف کافئین ممکن است فواید سلامتی داشته باشد، اما مصرف بیش از حد آن می تواند منجر به مشکلات قلبی عروقی و معده شود. سازمان غذا و دارو در طول سال‌ها گزارش‌های انگشت شماری را بررسی کرده است که نشان می‌دهد افرادی اندکی پس از مصرف نوشیدنی‌های انرژی‌زا یا تزریق‌های انرژی‌زای پنج ساعته جان خود را از دست داده‌اند. سخنگوی FDA در پاسخ به سوالات ایمیلی گفت، اما آژانس هرگز ارتباطی بین این دو برقرار نکرده است.

به بزرگسالان توصیه می شود که بیش از 400 میلی گرم کافئین در روز مصرف نکنند. متخصصان اطفال توصیه می کنند که جوانان 12 تا 18 ساله نباید بیش از 100 میلی گرم کافئین در روز مصرف کنند و کودکان زیر 12 سال باید به طور کامل از کافئین خودداری کنند.

در طول سال‌ها، تلاش‌هایی برای افزایش مقررات دولتی در مورد نوشیدنی‌های انرژی‌زا و محدود کردن کافئین مجاز در نوشیدنی‌ها صورت گرفته است. قانونگذاران در چندین ایالت، از جمله ایندیانا و کانکتیکات، ممنوعیت فروش نوشیدنی های انرژی زا به خردسالان را در نظر گرفته اند. اما این صنعت تا حدی با این استدلال که جوانان می‌توانند کافئین را از منابع بی‌شماری از جمله نوشابه و قهوه دریافت کنند، با موفقیت عقب نشینی کرده است. به عنوان مثال، یک کرم دارچین-کارامل-کرم 16 اونسی از استارباکس، حاوی 265 میلی گرم کافئین است (البته 260 کالری).

حدود یک دهه پیش، صنعت نوشیدنی های انرژی زا، از طریق بازوی لابی خود، انجمن نوشیدنی های آمریکا، به طور داوطلبانه مجموعه ای از اصول را اتخاذ کرد، از جمله برچسب زدن مقدار کافئین در محصولات و ذکر بر روی بسته بندی که نوشیدنی ها برای کودکان توصیه نمی شود. این صنعت همچنین موافقت کرد که محصولات خود را در مدارس به فروش نرساند.

اما منتقدان می گویند برخی از نوشیدنی های انرژی زا به وضوح برای مشتریان جوان تر به بازار عرضه می شوند. سال گذشته، گروه حمایت از مصرف‌کننده Truth in Advertising گفت شرکت‌هایی مانند C4 Energy که نوشیدنی‌هایی را با طعم‌هایی مانند Starburst و Skittles می‌فروشد، و Ghost Energy که Sour Patch Kids و نوشیدنی‌های با طعم ماهی سوئدی را می‌فروشد که حاوی کافئین بیشتری نسبت به دو فنجان قهوه هستند. ، سعی در جلب نظر افراد زیر سن قانونی داشتند.

دن لورنکو، مدیر اجرایی و یکی از بنیانگذاران Ghost، در ایمیلی گفت که محصولات این شرکت برای نسل هزاره‌ای طراحی شده است که به دنبال طعم نوستالژیک دوران جوانی خود هستند. C4 Energy که متعلق به Nutrabolt است، به ایمیلی که به دنبال نظر بود پاسخ نداد.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما