هدف گزارش‌های جدید سازمان ملل جلوگیری از تداوم «فروپاشی» اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی است.

او در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک سخنرانی می کرد و در آنجا سه ​​خلاصه سیاست جدید در مورد این موضوعات را به کشورهای عضو ارائه کرد.

چالش های جدی

«آنها برخی از جدی‌ترین چالش‌هایی را که ما با آن روبرو هستیم لمس می‌کنند – چالش‌هایی که ممکن است تعیین کنند آیا ما قادر به دستیابی به چشم‌انداز دستور کار 2030 و اهداف توسعه پایدار هستیم یا اینکه آیا ما به سمت آینده‌ای ادامه می‌دهیم. ادامه شکست اجتماعی، مالی، سیاسی و زیست محیطیاو گفت.

این خلاصه‌ها به منظور اطلاع‌رسانی به بحث‌های پیش از نشست بحرانی SDG در سپتامبر است، که نقطه میانی دستیابی به اهداف و اجلاس سران آینده مربوط به آن در سال آینده است.

آنها آخرین مورد از یک سری 11 خلاصه بر اساس پیشنهادات موجود در هستند دستور کار مشترک ما، گزارش دبیرکل 2021 که چشم اندازی را برای همکاری جهانی آینده و اقدامات چندجانبه ترسیم می کند.

سیستم مالی عادلانه

آقای. گوترش بارها در مورد نیاز به اصلاح ساختار مالی بین المللی برای ایجاد آن صحبت کرده است انعطاف پذیرتر، عادلانه تر و برای همه قابل دسترس تر است.

او گفت که سیستم فعلی که تقریباً 80 سال پیش بر اساس توافق برتون وودز ایجاد شد – “زمانی که بسیاری از اقتصادهای در حال توسعه و نوظهور امروز تحت حاکمیت استعماری بودند” – قرار است نماینده جهان باشد اما اینطور نیست.

همه‌گیری COVID-19 و پیامدهای آن همچنین نشان داد که چگونه این سیستم در انجام وظایف اصلی خود به عنوان یک شبکه ایمنی مالی «تا حد زیادی شکست خورده است»، در حالی که بسیاری از کشورهای در حال توسعه اکنون با آن مواجه هستند. بحران مالی عمیق و کاهش بدهی در حالت توقف است.

وی خاطرنشان کرد: «آفریقا در حال حاضر بیش از هزینه های مربوط به خدمات بهداشتی و درمانی برای هزینه های خدمات بدهی هزینه می کند.

شهر لندن، یک منطقه مالی تاریخی، در انگلستان.

شهر لندن، یک منطقه مالی تاریخی، در انگلستان.

رسیدگی به بی عدالتی های تاریخی

خلاصه سیاست پیشنهادهایی را برای رسیدگی به بی عدالتی های تاریخی و تعصبات سیستمی ارائه می کند و شش حوزه را شامل می شود، از جمله حکمرانی اقتصاد جهانی، کاهش بدهی و هزینه استقراض دولتی، و مالیه عمومی بین المللی.

“به طور کلی، پیشنهادات در خلاصه به هدف هستند دور شدن از سیستمی که به نفع ثروتمندان است و منافع کوتاه‌مدت را به سمت منصفانه بودن اولویت می‌دهد و پیشاپیش در SDGها، اقدامات آب و هوایی و نسل‌های آینده سرمایه‌گذاری می‌کند.»

اقدامات ارائه شده شامل گسترش هیئت مدیره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول “برای تقویت صدای و نمایندگی کشورهای در حال توسعه” است.

نهاد ناظر

همچنین باید “یک بدنه رأس نماینده” وجود داشته باشد که بر کل سیستم نظارت داشته باشد تا انسجام و انسجام آن را افزایش دهد اولویت ها را با دستور کار 2030 هماهنگ کنیدو همچنین یک مکانیسم پرداخت بدهی که تامین مالی توسعه را با طلبکاران تجاری مرتبط می کند.

پیشنهاد دیگری خواستار “توسعه گسترده تامین مالی توسعه و آب و هوا، تا حدی از طریق تغییر مدل کسب و کار بانک های توسعه چندجانبه و تغییر رویکرد آنها به ریسک، به منظور استفاده گسترده از منابع مالی خصوصی با هزینه معقول برای کشورهای در حال توسعه” است.

فراتر از تولید ناخالص داخلی

با عطف به دومین خلاصه خط مشی، آقای. گوترش خاطرنشان کرد که اگرچه تولید ناخالص داخلی همچنان یک معیار مهم خواهد بود، اما باید با روش های دیگری برای اندازه گیری پیشرفت همراه باشد.

به رسمیت شناخته شده است که تولید ناخالص داخلی فعالیت های انسانی را نادیده می گیرد. حفظ زندگی و کمک به رفاه، در حین قرار دادن ارزش نامتناسب روی آنهایی که به ما آسیب رسانده و سیاره ما را نابود کنداو گفت.

او توضیح داد: «پیشرفت انسان به عوامل زیادی بستگی دارد، از سطح فقر و گرسنگی، نابرابری و انسجام اجتماعی، و آسیب پذیری در برابر فروپاشی آب و هوا و سایر شوک ها».

در استان نامپولا موزامبیک، کودکان نقاشی دیواری می کشند که تأثیر منفی ازدواج کودکان را برجسته می کند.

در استان نامپولا موزامبیک، کودکان نقاشی دیواری می کشند که تأثیر منفی ازدواج کودکان را برجسته می کند.

ارزش های مشترک را منعکس کنید

خلاصه سیاست ابتدا پیشنهاد می کند که کشورها «تعهد سیاسی به یک چارچوب مفهومی که دقیقاً ارزش گذاری می کند، بپذیرند آنچه برای مردم، سیاره و آینده مهم است

هدف دستیابی به سه نتیجه خواهد بود: تمرکز بر رفاه و عاملیت، احترام به زندگی و سیاره زمین، و کاهش نابرابری ها، و توسعه معیارهای مرتبط.

شاخص های جدید پیشرفت

«تولید ناخالص داخلی مختصر است. این اطلاعات را به شیوه ای شهودی خلاصه می کند که داستانی را بیان می کند. اما رفاه، برابری و پایداری محیطی قابل رسیدگی نیست یک عکس فوری،” آقای. گوترش گفت و بر ضرورت آن تاکید کردمجموعه گسترده تری از شاخص ها برای نظارت و تجزیه و تحلیل پیشرفت و تشخیص مبادلات و پیامدها».

خلاصه سیاست همچنین خواستار یک گام بزرگ در حمایت برای کمک به کشورها برای توسعه ظرفیت داده لازم برای عملیاتی کردن معیارهای جدید است، که همچنین نظارت بر پیشرفت به سمت دستیابی به اهداف توسعه پایدار را بهبود می بخشد.

همکاری دیجیتالی بیشتر

خلاصه نهایی یک چشم انداز برای همکاری دیجیتالی را پیشنهاد می کند در حقوق بشر لنگر انداخته است سوگند در برابر خطرات و آسیب ها محافظت می کند. همچنین بر نیاز به یک قرارداد جهانی دیجیتال، یکی از توصیه‌های موجود در این مقاله تاکید می‌کند دستور کار مشترک ما گزارش.

این خلاصه در زمان “شتاب نمایی” در فناوری – از جمله در زمینه هایی مانند هوش مصنوعی (AI)، تقلبی های عمیق و مهندسی زیستی منتشر می شود. در عین حال، همانطور که در همه گیری COVID-19 برجسته شده است، دسترسی نابرابر باقی می ماند.

در همین حال، کنترل فناوری‌های دیجیتال ثروت هنگفتی را برای تعداد معدودی از افراد و شرکت‌ها به ارمغان آورده است. دولت‌ها و تنظیم‌کننده‌ها برای پاسخ‌گویی با مشکل مواجه شده‌اند که منجر به عدم اعتماد به نهادهای نظارتی شده است.

فناوری اطلاعات در 30 سال گذشته

فناوری اطلاعات در 30 سال گذشته “جهش به جلو” داشته است.

کاهش خطرات فناوری جدید

دبیرکل همچنین به چالشی که در حال افزایش است اشاره کرد استفاده گسترده از هوش مصنوعی مولد، مانند ChatGPT، که تأثیر آینده آن نامشخص است.

او گفت: اگرچه هوش مصنوعی می تواند به طور بالقوه “توسعه و بهره وری توربوشارژ” را از جمله برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار، ارائه دهد، اما چالش های جدی اخلاقی.

قرارداد جهانی دیجیتال

“چشم انداز پیشرفت تکنولوژیکی بیشتر در حال حاضر اغلب ترس را به جای امید القا می کند،” او ادامه داد.

«نیاز فوری برای دولت‌ها وجود دارد که در یک پیمان جهانی دیجیتال گرد هم آیند تا خطرات فناوری‌های دیجیتال را کاهش دهند و راه‌هایی را برای بهره‌گیری از مزایای آن‌ها به نفع بشریت شناسایی کنند.»

این پیمان چارچوبی برای همسویی رویکردهای ملی، منطقه ای و صنعتی حول اولویت ها، اصول و اهداف جهانی فراهم می کند.

خلاصه همچنین مناطقی را برای اقدام جهانی فوریاز جمله افزایش دسترسی، ایجاد زیرساخت های عمومی دیجیتال و حمایت از ادارات دولتی برای تنظیم فناوری.

آقای. گوترش مجدداً پیشنهاد خود را برای تشکیل یک نهاد عالی مشاوره برای هوش مصنوعی برای بازنگری ترتیبات حکمرانی هوش مصنوعی تکرار کرد تا بتوانند با حقوق بشر، حاکمیت قانون و منافع مشترک هماهنگ شوند.

به روز رسانی مختصر خط مشی

دبیر کل مجموعه ای از خلاصه سیاست ها را منتشر کرده است که جزئیات بیشتری در مورد برخی از پیشنهادات موجود در دستور کار مشترک ما.

هشت مورد از 11 مورد تا به امروز منتشر شده است که موضوعاتی مانند اقدام در حال حاضر برای نسل‌های آینده، مشارکت جوانان در فرآیند تصمیم‌گیری، تقویت واکنش بین‌المللی به شوک‌های پیچیده جهانی، و بهره‌گیری از مزایای فضا برای تمام بشریت را پوشش می‌دهد.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما