(ویدئو) شاهکار قطری‌ها در دل کویر

در رفتن: ورزشگاه آل بیت که طراحی آن برگرفته از صحرای عربی است، یکی از 8 ورزشگاه میزبان جام جهانی خواهد بود و برخی از مسابقات نیز در این ورزشگاه برگزار می شود. این ورزشگاه به تازگی توسط مهندسان مجرب ساخته شده و در نزدیکی شهر الخور قطر قرار دارد.

لطفا فرار کنیدورزشگاه آل البیت یکی از جدیدترین ورزشگاه های ساخته شده در کشور قطر است که با ظرفیت 60 هزار نفر ساخته شده است و بر این اساس 60 هزار تماشاگر می توانند به راحتی در این ورزشگاه به تماشای فوتبال بنشینند. اما بنا به دلایلی تصمیم بر این شد که در پایان جام جهانی 32 هزار نفر از ظرفیت کاسته شود و صندلی های اضافی که بعد از آن ایجاد می شود در اختیار کودکان کمتر توسعه یافته یا نیازمند قرار گیرد. لازم به ذکر است برای رفاه حال تماشاگران و بازدیدکنندگان از این ورزشگاه پارکینگی با ظرفیت 6000 خودرو و 350 اتوبوس ایجاد شده است و مردم برای پارک خودروهای خود مشکلی ندارند. همچنین بیش از 150 اتوبوس و 1000 تاکسی به تماشاگران اطراف ورزشگاه خدمات رسانی می کنند و آنها را به هر نقطه از شهر می برند.

طبق برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی مسئولان قطری حدود 9 بازی در ورزشگاه آل البیت برگزار می شود. از این پس یکی از آنها بازی افتتاحیه و 7 بازی دیگر در مرحله گروهی و یک بازی دیگر در مرحله نیمه نهایی برگزار می شود. لازم به ذکر است هیچ یک از دیدارهای تیم ملی ایران در این ورزشگاه برگزار نخواهد شد.

امکانات و خدمات ویژه و متعددی برای این ورزشگاه در نظر گرفته شده است. در این صورت در اطراف و اطراف ورزشگاه فضاهای سبز تعبیه شده که برای برگزاری مسابقات دوچرخه سواری، اسب دوانی و شترسواری بسیار مناسب است و البته همین هدف نیز ایجاد شده است. همچنین در این ورزشگاه رستوران های زنجیره ای و فروشگاه های متعدد دایر شده است. گزارش ها حاکی از آن است که پس از پایان جام جهانی 2022، مقامات قطری تصمیم به ساخت یک هتل پنج ستاره در محوطه بالای سالن گرفته اند که از مهمترین امکانات آن می توان به سالن ورزشی چند منظوره، سالن غذاخوری، مرکز خرید و شعبه کلینیک تخصصی آسپتر. . همچنین طراحی این سالن به گونه ای است که سقف آن در عرض 20 دقیقه بسته می شود و به راحتی می توانید از فضای داخلی سالن برای فعالیت های غیر ورزشی استفاده کنید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم