پل مک‌کارتنی می‌گوید هوش مصنوعی به تکمیل آهنگ «آخرین» بیتلز کمک کرد

بیش از 50 سال پس از فروپاشی بیتلز، پل مک کارتنی گفت هوش مصنوعی به ساخت آخرین آهنگ بیتلز کمک کرد که اواخر امسال منتشر خواهد شد.

مک کارتنی در مصاحبه ای با رادیو بی بی سی که روز سه شنبه منتشر شد، گفت که این آهنگ با استفاده از یک دمو با صدای جان لنون ساخته شده است. او عنوان آهنگ را ذکر نکرد و هیچ سرنخی در مورد شعر آن ارائه نکرد.

مک کارتنی گفت: «زمانی که ما برای ساختن آخرین رکورد بیتلز آمدیم، این یک دمو بود که جان داشت و ما روی آن کار کردیم. “ما توانستیم صدای جان را از طریق این هوش مصنوعی دریافت کنیم و آن را خالص کنیم، بنابراین می‌توانیم صدای ضبط را همانطور که معمولاً انجام می‌دهید میکس کنیم.”

هالی تسلر، مدرس ارشد گروه بیتلز در دانشگاه لیورپول، در مصاحبه‌ای در روز سه‌شنبه گفت که گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که ممکن است آهنگ «حال و آن‌گاه» باشد، ترانه‌ای که لنون در اواخر دهه 1970 ساخته و به عنوان دمو ضبط کرده است.

لنون در دسامبر 1980 در خارج از ساختمان آپارتمانش در نیویورک به ضرب گلوله کشته شد. بیوه او، یوکو اونو، نوار را به مک کارتنی داد در حالی که او، رینگو استار و جورج هریسون، که در سال 2001 درگذشت، مشغول کار بر روی “آنتولوژی بیتلز” بودند، که یک شغل حرفه ای بود. -مستند، رکورد و مجموعه کتاب گذشته نگر.

دو آهنگ دیگر در آن نوار، “Free As a Bird” و “Real Love” بعداً توسط سه گروه بیتلز بازمانده با استفاده از صدای ضبط شده اصلی لنون تکمیل شد و به طور رسمی در سال های 1995 و 1996 منتشر شد.

دقیقاً مشخص نیست که مک‌کارتنی چگونه از آخرین نسخه نمایشی استفاده می‌کرد و آیا شعر جدیدی در آن گنجانده می‌شد یا خیر.

استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای ایجاد موسیقی با صدای هنرمندان مطرح، در ماه‌های اخیر تعدادی از سوالات اخلاقی و حقوقی را در مورد نویسندگی و مالکیت ایجاد کرده است.

بهار امسال، آهنگی به نام «Heart on My Sleeve» ساخته شده توسط هوش مصنوعی که ادعا می‌کرد از صدای Drake و The Weeknd استفاده می‌کرد، قبل از اینکه توسط Universal Music Group پرچم‌گذاری شود، در رسانه‌های اجتماعی محبوب شد. به طور مشابه آهنگ ایجاد شده، از جمله یکی با استفاده از نسخه‌های هوش مصنوعی ریحانا برای کاور کردن آهنگ بیانسه و دیگری که از خوانندگان هوش مصنوعی کانیه وست برای کاور کردن آهنگ “Hey There Delilah” استفاده می کند، همچنان در رسانه های اجتماعی پخش می شود.

هنرمندان دیگر از این فناوری استقبال می کنند. گریمز، تهیه کننده و خواننده پاپ، در ماه آوریل فراخوانی را برای هر کسی ارسال کرد که با استفاده از صدای او آهنگ تولید شده توسط هوش مصنوعی بسازد. نتایج مختلط بود.

طرفداران این فناوری می گویند که این قدرت را دارد که تجارت موسیقی را به روشی که سینت سایزرها، نمونه برداری ها و سرویس های اشتراک فایل انجام می دادند، مختل کند.

تسلر گفت که استفاده مک کارتنی از فناوری هوش مصنوعی ممکن است طرفداران جدیدی را جذب کند، اما ممکن است طرفداران قدیمی تر و پاکان بیتلز را نیز از خود دور کند.

او گفت: “ما مطلقاً هیچ راهی نداریم که به طور خلاقانه بدانیم که اگر جان زنده بود، می‌خواست با اینها چه کار کند یا می‌خواست سهمش چه باشد.” و افزود که این یک منطقه خاکستری اخلاقی ایجاد می‌کند.

او گفت که در طول دوران حرفه ای مک کارتنی، او به سرعت با فناوری های خلاقانه جدید درگیر شده است، چه در مورد سینت سایزرها و چه در مورد سمپلرها صحبت کند.

خانم “من فکر می کنم او فقط کنجکاو است که ببیند چه کاری می تواند انجام دهد.” تسلر در مورد مک کارتنی گفت. «منظورم این است که به ما بینشی در مورد ذهن او و اولویت‌های خلاقانه‌اش می‌دهد، با توجه به اینکه چقدر صنعت موسیقی در دست اوست، اینکه کاری که او انجام می‌دهد این است که یک دمو با جان لنون را به پایان برساند. به نوعی، این بسیار تند و زننده است.”

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما