کاهش دلار با سیگنال نیویورک

دیروز شاخص قیمت ارز برای ششمین روز متوالی در سطح میانی کانال 31 هزار تومان نوسان کرد. به گفته برخی تحلیلگران، سخنان ابراهیم رئیسی در حاشیه دیدار با رئیس جمهور سوئیس تاثیر بسزایی در شکل گیری روند نزولی در بازار ارز تهران داشت.

به گزارش دنیای اقتصاد، برخی از معامله گران نیز معتقدند تا پایان سخنان رئیس جمهور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با توجه به افزایش سطح بلاتکلیفی تجار، قیمت بازار کاهش خواهد یافت. . در نهایت قیمت هر برگ اسکناس غیررسمی دلار با حدود 50 تومان کاهش نسبت به قیمت روز سه شنبه به 31 هزار و 570 تومان رسید. با کاهش نسبی دلار در معاملات دیروز، قیمت سکه طلا نیز با نوسان مواجه شد و کاهش حدود 150 هزار تومانی نسبت به قیمت روز قبل به رقم 14 میلیون و 130 هزار تومان رسید.

کاهش دلار با سیگنال نیویورک

روز گذشته سی ام شهریور نرخ ارز در بازار آزاد تهران کاهش یافت. قیمت هر دلار به صورت غیررسمی در اولین معاملات روز گذشته با حدود 20 تومان کاهش نسبت به قیمت روز سه شنبه به مبلغ 31 هزار و 600 تومان آغاز شد. در ادامه روز قیمت دلار باز هم نوسان کرد و در سطح 31 هزار و 570 تومان به پایان رسید. بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی قیمت این ارز در هفته گذشته، این ششمین روز متوالی است که قیمت دلار 31 هزار تومان در کانال میانی نوسان می کند. پیش از این برخی از تحلیلگران با اشاره به پایان سیگنال های منفی بورس معتقد بودند سطوح قیمتی کانال 31 هزار تومان، نوسان فعلی دلار، آزاد است. اما نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد تحت تاثیر نوسانات بازار ارز تهران در روزهای اخیر قرار نگرفت.

از ابتدای سفر کاروان ایرانی به نیویورک، علی باقری، مذاکره کننده ارشد ایران، اعلام کرد که این مذاکرات در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام خواهد شد. با این حال، برخی از کشورهای غربی امکان مذاکره برای توافق هسته ای با ایران در نیویورک را رد کرده بودند. ابراهیم رئیسی روز گذشته نیز در دیدار با رئیس جمهوری سوئیس خبرهای خوبی از تمایل ایران به انعقاد معامله داد. رئیس جمهور در این دیدار گفت: تقاضای ضمانت با توجه به سابقه منفی آمریکا کاملا منطقی است. ما آماده هستیم که خوب و منصفانه توافق کنیم. برخی از کارشناسان بازار ارز نیز بر این باورند که میزان بلاتکلیفی بازار ارز در کوتاه مدت قبل از سخنان رئیس جمهور افزایش یافته است و اغلب این افراد حجم معاملات خود را تا عصر چهارشنبه پیش بینی می کنند. دیروز قیمت ارز کاهش یافت و قیمت سکه نیز کاهش یافت. در همین راستا قیمت هر قطعه سکه طلا در طبقه دوم شبکه 14 14 میلیون و 130 هزار تومان بود.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما