کتی ویتورث، رکورددار بازی گلف وینز آمریکا، در ۸۳ سالگی درگذشت

کتی ویتورث، که در اواخر دهه 1950 به تور انجمن گلف بانوان حرفه ای ملحق شد، زمانی که این تورنمنت در صحنه ورزش ملی اتفاق افتاد و 88 تورنمنت را که یک رکورد برای زنان و مردان در تورهای ایالات متحده بود، برد، روز شنبه درگذشت. . او 83 سال داشت.

کریستینا لنس، سخنگوی LPGA، گفت که ویتورث در یک مهمانی کریسمس محله در فلاور ماوند، تگزاس، جایی که زندگی می کرد، بود که سقوط کرد و بلافاصله پس از آن درگذشت.

ویتورث که در 19 سالگی حرفه ای شد، هشت بار برنده اصلی تور LPGA بود و اولین زن حرفه ای شد که بیش از 1 میلیون دلار جایزه را به دست آورد، وقتی در مسابقات آزاد زنان 1981 سوم شد، تنها تورنمنت مهمی که در آن شرکت نکرد. پیروزی. او بیش از 1.7 میلیون دلار در طول زندگی خود در دوره ای که کیف پول ها متوسط ​​بود به دست آورد.

او در پروفایلی برای تالار مشاهیر جهانی گلف گفت: “من اولین کسی بودم که یک میلیون درآمد داشتم با برنده شدن در اوپن عوض می‌کردم، اما این یک تسلی بود که از برنده نشدن کمی رنج برد.”

تایگر وودز، با 82 پیروزی در تور PGA، تنها گلف باز فعال در هر نقطه نزدیک به مجموع Whitworth است. سم اسنید، که در سال 2002 درگذشت، 82 پیروزی در PGA نیز به دست آورد و میکی رایت 82 بار در تور LPGA برنده شد.

ویتورث که به‌ویژه به‌خاطر بازی‌های بی‌نظیر و سنگر و ضربه‌های محو خوبش که او را در بیراهه نگه می‌داشت، شناخته شده بود، هفت بار بهترین بازیکن LPGA سال شد و هفت بار جایزه Vare را برای کمترین میانگین ضربه در یک فصل به دست آورد.

آسوشیتدپرس در سال‌های 1965 و 1966 ویتورث را به عنوان ورزشکار زن سال انتخاب کرد و او را به تور LPGA و سالن‌های شهرت جهانی گلف معرفی کرد.

او در طول دوران حرفه‌ای‌اش شش تورنمنت بزرگ را به دست آورد، سه بار قهرمانی زنان PGA، دو بار قهرمانی دارندگان عنوان و یک بار قهرمانی وسترن اوپن.

بتسی رالز، بتسی رالز، همکار و همکارش در تالار مشاهیر در سال 2009 به گلف دایجست گفت: «او فقط باید برنده می شد. وقتی اشتباه می کرد از خودش متنفر بود. بازی کردن با او فوق‌العاده بود – تا آنجا که می‌توانست شیرین باشد، با همه خوب باشد – اما اوه، مرد، او خودش را به چیز وحشتناکی سرزنش کرد. و این همان چیزی بود که او را هدایت کرد.”

کاترین آن ویتورث در سپتامبر متولد شد. 27، 1939، در شهر موناهانس تگزاس غربی، اما در جنوب نیومکزیکو، جال، بزرگ شد (به نام یک دامدار محلی، جان آ. لینچ). جال مقر شرکت گاز طبیعی ال پاسو بود که اقتصاد منطقه را پیش برد. پدر و مادر ویتورث، موریس و داما ویتورث، سال ها صاحب یک فروشگاه سخت افزار بود.

ویتورث، کوچک‌ترین سه خواهر، در جوانی از تنیس لذت می‌برد، سپس در 15 سالگی زیر نظر هاردی لودرمیلک، حرفه‌ای در یک کورس 9 سوراخ در جال، شروع به بازی گلف کرد.

او در سال 1981 به نیویورک تایمز گفت: “این بیش از 10 سال قبل از مجاز شدن مسابقات تنیس آزاد بود.”

لودرمیلک او را دارای پتانسیل استثنایی می دانست و او را به هاروی پنیک، مدیر حرفه ای در کلوپ کانتری آستین ارجاع داد، که به یکی از برجسته ترین معلمان گلف تبدیل شد که بیشتر به خاطر آموزش سال 1992 خود، “کتاب قرمز کوچک هاروی پنیک” (1992) شناخته شد. با Bud Shrake نوشته شده است.

ویتورث در کتاب “کتاب کوچک حکمت گلف کتی ویتورث” (2007)، نوشته است: “اوایل، هاروی به روشی مهربان اما محکم به من گفت: “فکر می‌کنم می‌توانم به تو کمک کنم، اما تو باید کاری را که من می‌گویم انجام دهی.” با جی گلدن من فقط گفتم بله قربان. اگر به من می گفت باید روی سرم بایستم، روی سرم می ایستادم.»

پنیک بر نیاز به اتخاذ یک چنگال تاکید کرد که یک صورت مربعی شکل را تضمین کند، چیزی که ویتورث هرگز فراموش نکرد. او می‌نویسد: «هر بار که دچار رکود می‌شدم یا شروع به ضربه بد توپ می‌کردم، هاروی پنیک را مجبور می‌کردم به سمت آن بروم.

ویتورث دو بار عنوان آماتور ایالت نیومکزیکو را به دست آورد، برای مدت کوتاهی در کالج اودسا در تگزاس شرکت کرد و در دسامبر 1958 حرفه ای شد.

LPGA در آن زمان با وجود گلف بازان درخشانی مانند رایت، رالز و لوئیز ساگز با مشکل مواجه بود. گالری‌ها نسبتاً کم بودند و بازیکنان تور به دنبال هتل‌های کم‌هزینه بودند و با ماشین سفر می‌کردند.

ویتورث تا سال چهارم تورنمنت خود در تورنمنت برنده نشد، زمانی که او مسابقات کلی دختر را تصاحب کرد. او دومین پیروزی خود را بعداً در سال 1962 در مسابقات تندربرد اوپن فینیکس عنوان کرد که به او اعتماد به نفسی برای مقاومت در برابر فشار داده است.

ویتورث در آن رویداد به آخرین حفره نزدیک می شد و برای قهرمانی با رایت که پشت سر او بازی می کرد دوئل می کرد. او در آن زمان امتیاز رایت را نمی‌دانست چون تابلوی لیدر وجود نداشت، اما او به گلف دایجست گفت: «تصمیم گرفتم به سمت سوراخ بروم»، اگرچه «سنجاق پشت یک تله گیر کرده بود».

او به یاد می آورد: “من آن را در حدود 15 فوت شلاق زدم و پرنده را درست کردم.”

او با چهار ضرب برنده شد و با هشت پیروزی در سال 1963 خود را به عنوان یک نیرو در تور تثبیت کرد.

ویتورث هشتاد و هشتمین پیروزی خود در LPGA را در می 1985 در مسابقات یونایتد ویرجینیا بانک ثبت کرد. او در پیست بزرگسالان زنان، تور لجندز شرکت کرد، سپس در سال 2005 از گلف رقابتی بازنشسته شد.

ویتورث در سال‌های آخر زندگی‌اش در حومه دالاس فلور ماوند زندگی می‌کرد، درس‌های گلف می‌داد، کلینیک‌ها را اداره می‌کرد و یک تورنمنت زنان نوجوان را در فورت ورث سازمان‌دهی می‌کرد. یک جعبه چوبی در کورس خانگی او، Trophy Club Country Club در روانوک، تگزاس، جوایز متعدد و 88 پلاک نیکل اندود شده با جزئیات پیروزی های او را در خود جای داده است.

از ویتورث شریک قدیمی اش بتی اودل به یادگار مانده است.

Whitworth یک 5 فوت و 9 اینچ محکم بود اما درایوهای شگفت انگیزی ارائه نمی کرد و به عنوان یک شخصیت کاریزماتیک در نظر گرفته نمی شد.

جودی رنکین در سال 1983 به Sports Illustrated گفت: “برخی افراد هرگز برای ستاره شدن نیستند، حتی اگر از نوع ستاره باشند.”

ویتورث به مجله گفت: «لازم نیست مردم شما را بشناسند. «این رکورد برای خودش صحبت می کند. این تمام چیزی است که واقعاً مهم است.»

الکس تراب گزارش کمک کرد

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

تماس با ما