sibnewbanner

گاز آمریکا ارزان تر از قبل از حمله روسیه به اوکراین است


نیویورک
CNN

قیمت‌ها در پمپ همچنان به سقوط خود ادامه می‌دهند و میانگین بنزین ایالات متحده را به پایین‌تر از زمانی که روسیه به اوکراین حمله کرد، کاهش می‌دهد.

به گزارش AAA، یک گالن گاز معمولی اکنون در سطح ملی به 3.47 دلار می رسد. این کمتر از میانگین 3.54 دلار در 24 فوریه است، روزی که روسیه به اوکراین حمله کرد.

این رقم در هفته گذشته حدود 12 سنت و در ماه گذشته 29 سنت کاهش داشته است.

این هفته اولین بار از فوریه است که میانگین ملی به زیر 3.50 دلار در هر گالن رسیده است. قیمت گاز در ژانویه و فوریه در حال افزایش بود زیرا سرمایه گذاران نگران اختلالات ناشی از حمله روسیه به اوکراین بودند.

مجموعه ای از عوامل منجر به کاهش قیمت بنزین شده است – و همه آنها مثبت نیستند. ترس از رکود بالقوه و نگرانی ها در مورد قرنطینه های کووید در چین به قیمت انرژی آسیب رسانده است. عوامل دیگر شامل اختلالات کمتر از حد انتظار در جریان نفت روسیه و رهاسازی بی سابقه نفت توسط دولت بایدن از ذخایر اضطراری است.

اگرچه قیمت بنزین در این فصل از سال هنوز نسبتاً بالاست، اما به طور کامل افزایش قیمت ناشی از جنگ در اوکراین را معکوس کرده است. این افزایش تورم را بدتر کرد و زنگ خطر تورم را در سراسر جهان به صدا درآورد.

میانگین ملی از زمانی که در ژوئن گذشته به رکورد 5.02 دلار در هر گالن رسید، اکنون 1.55 دلار کاهش یافته است.

با نگاهی به آینده، برخی پیش‌بینی‌کنندگان می‌بینند که قیمت گاز همچنان در حال کاهش است، اگرچه به دلیل پرسش‌ها در مورد سیاست اوپک و قرنطینه‌های کووید در چین، ابهام در مورد اینکه قیمت نفت از کجا می‌رود، وجود دارد.

اندی لیپو، رئیس شرکت مشاوره Lipow Oil Associates، می گوید که میانگین ملی بنزین ممکن است تا کریسمس به 3.28 دلار کاهش یابد. این بدان معناست که قیمت های کریسمس امسال کمتر از گذشته است.

GasBuddy، اپلیکیشنی که قیمت سوخت را ردیابی می‌کند، حتی خوشبین‌تر است و می‌گوید این هفته قیمت بنزین ممکن است تا کریسمس به کمتر از 3 دلار در هر گالن کاهش یابد.

پاتریک دی هان، رئیس تجزیه و تحلیل نفت در GasBuddy، گفت که این یک “هدیه بزرگ برای باز کردن رانندگان پس از یک سال سرگیجه‌آور در پمپ است.”

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما