گلف LIV یک ورزش را به آشوب انداخت. آن را نیز تغییر داد.

دورال، فلوریدا. – برای شنیدن روایت فیل میکلسون 52 ساله، هر اتفاقی که امسال در حرفه گلف او افتاد – یک گسست ناشی از حرص و آز، یک جدایی ساده تجاری، یک بیگانگی اجتناب ناپذیر، یک تمرین سودآور در انکار و کم اهمیت جلوه دادن – نتیجه داده است. چیزی نزدیک به والا

میکلسون در این ماه در عربستان سعودی، کشوری که صندوق دارایی مستقل آن پیست جدید گلف LIV، از جمله یک مسیر جدید گلف LIV را تامین مالی کرد، گفت: “من می بینم که گلف LIV روند صعودی دارد، من می بینم که تور PGA روند نزولی دارد و من طرفی را که در آن هستم دوست دارم.” اعتقاد بر این است که قرارداد میکلسون حدود 200 میلیون دلار ارزش دارد.

از آنجایی که سریال اولین فصل خود را یکشنبه به پایان می‌رساند، زمانی که رویداد قهرمانی تیمی آن در باشگاه گلف ملی دورال ترامپ تعیین می‌شود و جایزه 50 میلیون دلاری آن تقسیم می‌شود، می‌تواند به طور باورپذیر ادعا کند که از اواخر سال گذشته بیش از هر چیز دیگری، گلف حرفه‌ای مردان را مختل کرده است. دهه 1960، زمانی که تور PGA ظهور کرد.

این کار را با دسته چکی انجام داده است که به نظر می رسد بی حد و حصر، وقاحت و اعتماد به نفس تقریباً کنترل نشده، و پوشش سیاسی رئیس جمهور سابق آمریکا که سابقه عربستان سعودی در زمینه حقوق بشر را پشت سر گذاشته است. با این حال، این یک غوغا بدون مقاومت یا سقوط آنی و قطعی نظم قدیمی نبوده است.

تور PGA که اکنون مدل اقتصادی خود را به قدری فوری طراحی می کند که از وجوه ذخیره استفاده می کند، هنوز هم بزرگترین فهرست ستاره های فعلی و وفاداری مسابقاتی را که برای تاریخ مهم هستند، در اختیار دارد. این تور که کمتر توسط ژئوپلیتیک آلوده شده است، معاملات تلویزیونی سودآوری دارد. LIV Golf در YouTube است. بازیکنان در رویدادهای تور PGA امتیازهای رتبه بندی جهانی را کسب می کنند. هر چه مدت بیشتری در سری جدید رقابت کنند، در رتبه بندی افت می کنند. داستین جانسون این را به خوبی می‌داند، زیرا او اکنون شماره یک است. 30، پایین تر از شماره 13 زمانی که در ماه می با LIV قرارداد امضا کرد. (اما شاید جانسون این همه اهمیت نداشته باشد: او قهرمانی انفرادی LIV را تصاحب کرد و امسال حداقل 30 میلیون دلار در پیست برد، پس از کسب حدود 75 میلیون دلار درآمد شغلی در طول دوره تصدی تور PGA که در سال 2007 آغاز شد.)

با این حال، آنچه بسیاری از مدیران گلف به آن پی می‌برند این است که می‌توان نسبت به LIV، از حامی مالی آن گرفته تا تعهد آن به مسابقات 54 حفره‌ای گرفته تا توزیع سرکش از جوهای نشاسته‌ای، توهین کرد، و در عین حال متوجه شد که تور PGA ترک کرده است. خود حداقل در برابر یک اسپاسم درام آسیب پذیر است. تایگر وودز و روری مک ایلروی که دوباره به رتبه اول جهان صعود کردند. رتبه 1 پس از یک رویداد تور آخر هفته گذشته، دو نفر از منتقدان اصلی LIV Golf بوده اند – و دو معمار برجسته یک استراتژی جدید برای تقویت و ابداع مجدد یک تور PGA که برخی از بازیکنان محبوب را احساس می کردند که ارزششان کم است و برخی از جوان ترها در تلاش برای پیشرفت های مالی هستند.

تلاش های وودز و مک ایلروی تا حدودی به تثبیت تور کمک کرده است. با این حال، فشارها همچنان ادامه دارد و بسیار فراتر از تحقیقات ضد انحصار در حال انجام توسط وزارت دادگستری است. LIV Golf در حال برنامه ریزی 14 رویداد در سال آینده است که در مقایسه با 8 مورد در سال 2022 افزایش یافته است و گفته است که 405 میلیون دلار کیف پول ارائه خواهد کرد که نسبت به 255 میلیون دلاری که امسال برای فروش گذاشته شده بود، افزایش یافته است. مدل کسب‌وکار آن می‌تواند برای جذب سرمایه‌گذاران جدید برای تیم‌های LIV گسترش یابد، و اگر این سری بتواند راهی برای ورود به سیستم رتبه‌بندی جهانی پیدا کند، جذابیت آن در بین بازیکنان احتمالی بیشتر می‌شود.

هر چند هیچ تضمینی برای آن وجود ندارد. اگر برگزارکنندگان مسابقات نخبگان این ورزش، که برخی از آنها از مدار جدید انتقاد کرده‌اند، حتی برخی از امتیازات گلف بازان LIV را از مسابقات آزاد بریتانیا، مسترز، مسابقات قهرمانی PGA و US Open که سال آینده آغاز می‌شود، منع کنند، تازه‌کارها خواهند داشت. تا راهی برای کاهش صدای آژیر ژاکت سبز و کوزه کلارت بیابم. اگر LIV بدون توافق تلویزیونی ادامه یابد، از دسترسی به میلیون‌ها طرفدار بالقوه محروم خواهد شد. و تور PGA هنوز هم می تواند سریال را به عنوان پروژه یک رژیم وحشیانه برای بهتر جلوه دادن در صحنه جهانی به تصویر بکشد.

این تصور، بیش از هر چیز دیگری، یکی از قدرتمندترین ابزارهای روابط عمومی تور تاکنون بوده است، و ممکن است جریان دلارهای حمایت مالی شرکتی را از طریق و در سراسر جهان LIV کاهش دهد.

با این حال، نگرانی‌ها در مورد نفوذ عربستان سعودی، رئیس‌جمهور سابق دونالد جی. ترامپ را از ارائه حمایت صوتی از این سریال، حفظ مدار با متحد قدرتمند و دسترسی روشن به حداقل برخی از دوره‌های خوب منصرف نکرده است. محل مسابقات قهرمانی تیمی که سال ها توسط ترامپ ها اداره می شد، برای دهه ها پایه اصلی تور PGA بود و انتظار می رود که دوره های ترامپ از برنامه های فصل 2023 LIV باشد.

ترامپ در مصاحبه ای کوتاه با نیویورک تایمز در حالی که روز پنجشنبه هجدهمین حفره نزدیک میامی را ترک می کرد، گفت که هیچ فکر دیگری در مورد زمین های گلف تحت کنترل خانواده اش که میزبان رویدادهای LIV هستند، نداشته است. اگرچه خانواده ترامپ میزان درآمد خود از مسابقات LIV را فاش نکرده است، رئیس جمهور سابق گفت که گفتگوهای او با مقامات سعودی او را متقاعد کرده است که آغوش بازی گلف پادشاهی برای آنها “بسیار مهم است” و “آنها تلاش زیادی می کنند.” تلاش برای آن و پول زیادی برای آن.»

ترامپ به‌عنوان رئیس‌جمهور، زمانی که آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیدند که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، مجوز قتل جمال خاشقجی، ستون‌نویس واشنگتن پست در سال ۲۰۱۸ را صادر کرده است، علناً در برابر سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا مقاومت کرد. ترامپ روز پنجشنبه در پاسخ به سوالی درباره پیشینه حقوق بشر عربستان سعودی گفت: “ما در این کشور نیز مسائل حقوق بشری داریم.”

با این حال، اوایل بعد از ظهر، ترامپ مشتاق انتقاد از تور PGA و تمجید از فضایل رهبران LIV بود.

او در مورد تور PGA پس از نواختن سوراخ هفدهم در یک رویداد pro-am گفت: «آنها باید به جای جنگیدن در آغوش می گرفتند. “شما قرار نیست این مردم را شکست دهید. این افراد روحیه فوق العاده ای دارند، آنها افراد خارق العاده ای هستند و پول نامحدودی دارند – نامحدود.

تور PGA، او به گروه کوچکی از خبرنگاران اضافه کرد، “توسط تور PGA نابود شده است”.

حامیان تور PGA با آن مخالفت می کنند و به برنامه هایی برای کیف های بزرگتر در سال آینده و حفظ و ارتقای آنچه که مک ایلروی، به عنوان مثال، «شایسته سالاری خالص» نامیده است، اشاره می کنند. 19 نفر از 20 گلف باز برتر جهان هنوز به این تور وابسته هستند، کامرون اسمیت، برنده حاکم بریتیش اوپن و شماره جهانی جهان. 3، استثنا.

اما بازی کردن که انگار محاصره ای در کار نبوده، فایده ای ندارد، و اگرچه LIV بازیکنان زیادی دارد که در چیزی نزدیک به گمنامی زحمت می کشند، اما به اندازه کافی نام های بزرگ، حتی گاهی قدیمی، جذب کرده است تا اطمینان حاصل شود که ایرادات آن بر روی زمین غلبه نکرده است. سریال از اولین لحظاتش این تور جهانی نیست که گرگ نورمن، کمیسر LIV، سعی کرد در دهه 1990 ایجاد کند و سپس پایان سریع را تماشا کرد.

بنابراین، اندکی بعد از ظهر جمعه، پس از اینکه آهنگ AC/DC “Thunderstruck” بر زمین نشست و تیمی از چتربازان به سمت فرود آمدند، میکلسون و اسمیت در نهمین سه راهی ایستادند و آماده شروع تفنگ ساچمه ای خود بودند. ده ها نفر، اما نه صدها نفر، برای تماشای دو مردی که برای هفت قهرمانی بزرگ ترکیب شده بودند، جمع شدند.

حداقل تعداد کمی از هواداران بیشتر از گلف در مورد میلیون ها درآمد بازیکنان صحبت می کردند. اما ستارگان و برخی از انواع گلف رقابتی وجود داشت – و لوگوی PGA Tour در هیچ کجا یافت نمی شد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم