گوترش از گروه 20 خواست تا با 500 میلیارد دلار محرک سالانه برای توسعه پایدار موافقت کنند

تاکنون، سیستم مالی جهانی نتوانسته است به طور موثر اثرات بحران‌های کنونی را که بیشترین تأثیر را بر جنوب جهانی دارد، کاهش دهد: همه‌گیری کووید-19، جنگ در اوکراین و وضعیت اضطراری آب و هوایی جاری.

“امروز چند بحران شوک‌هایی را به کشورهای در حال توسعه وارد می‌کند آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، هشدار داد: تا حد زیادی به دلیل یک سیستم مالی جهانی ناعادلانه است که کوتاه مدت، بحران‌خیز است و نابرابری‌ها را تشدید می‌کند. راه اندازی SDG Stimulus.

بزرگ شدن انبوه

“ما نیاز داریم به طور انبوه تامین مالی بلندمدت مقرون به صرفه را با همسو کردن تمام جریان های تامین مالی با اهداف توسعه پایدار افزایش دهید. و بهبود شرایط اعطای وام بانک‌های توسعه چندجانبه.»

«هزینه بالای بدهی و افزایش خطرات ناشی از مشکلات بدهی، اقدامات قاطع را می طلبد حداقل 500 میلیارد دلار در سال در دسترس است به کشورهای در حال توسعه و تبدیل وام های کوتاه مدت به بدهی های بلندمدت با نرخ بهره پایین تر.»

زمین بازی همسطح

سازمان ملل استدلال می‌کند که در نیمه راه رسیدن به مهلت دستور کار ۲۰۳۰، پیشرفت در اهداف توسعه پایدار (SDGs) – نقشه راه جهان برای خروج از بحران – جایی نیست که باید باشد.

برای معکوس کردن مسیر و ایجاد پیشرفت پایدار در اهداف، محرک SDG نیاز به گردهمایی جامعه بین‌المللی برای بسیج سرمایه‌گذاری برای اهداف توسعه پایدار را تشریح می‌کند – اما در انجام این کار، همچنین ایجاد یک معماری مالی بین المللی جدید که تضمین می کند که منابع مالی به طور خودکار برای حمایت از انتقال عادلانه، فراگیر و عادلانه برای همه کشورها سرمایه گذاری می شود.

سازمان ملل خاطرنشان می کند که سیستم مالی جهانی کنونی که از دو جنگ جهانی ویرانگر به وجود آمده است – که در ابتدا برای ایجاد یک شبکه ایمنی جهانی در زمان شوک ها ایجاد شد – سیستمی است که در آن اکثر فقیرترین کشورهای جهان شاهد افزایش 35 درصدی پرداخت های بدهی خود در سال 2022 بودند. .

“شکاف مالی بزرگ”

“شکاف بزرگ مالی” همچنان در حال افزایش است و جنوب جهانی را بیشتر در معرض شوک قرار می دهد.

کشورهای در حال توسعه منابع لازم برای سرمایه گذاری فوری در بهبود، اقدام آب و هوا و اهداف توسعه پایدار را ندارند، آنها را آماده سقوط می کند حتی عقب تر هنگامی که بحران بعدی رخ می دهد – و حتی احتمال کمتری برای سود بردن از انتقال های آینده، از جمله انتقال سبز وجود دارد.

تا نوامبر سال گذشته، 37 کشور از 69 فقیرترین کشور جهان یا در معرض خطر بالا یا در شرایط بد بدهی قرار داشتند، در حالی که از هر چهار کشور با درآمد متوسط، یک کشور که میزبان اکثر فقیرترین کشورهای جهان است، در معرض خطر بالای مالی قرار داشت. سقوط – فروپاشی.

بر این اساس، بر اساس آمارهای سازمان ملل متحد، تعداد افراد دیگری که در کشورهایی که در معرض فقر شدید قرار دارند یا در معرض خطر بالای گرفتاری بدهی قرار دارند، تا سال 2030 به 175 میلیون نفر می رسد که 89 میلیون زن و دختر هستند.

حتی قبل از افزایش اخیر نرخ‌های بهره، کشورهای کمتر توسعه‌یافته که از بازارهای سرمایه بین‌المللی وام می‌گرفتند، اغلب نرخ‌هایی بین پنج تا هشت درصد پرداخت می‌کردند، در حالی که برای بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته تنها یک درصد است.

شارلوت فاتوما، یک پناهنده از جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC)، به لطف برق متصل شده توسط UNHCR با همکاری بانک جهانی و بانک توسعه آفریقا، فروشگاهی را در سایت Coranne IDP در موزامبیک اداره می کند.

شارلوت فاتوما، یک پناهنده از جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC)، به لطف برق متصل شده توسط UNHCR با همکاری بانک جهانی و بانک توسعه آفریقا، فروشگاهی را در سایت Coranne IDP در موزامبیک اداره می کند.

طرح محرک

هدف SDG Stimulus جبران شرایط نامطلوب بازاری است که کشورهای در حال توسعه با آن مواجه هستند از طریق سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر، حمایت اجتماعی جهانی، ایجاد شغل مناسب، مراقبت های بهداشتی، آموزش با کیفیت، سیستم های غذایی پایدار، زیرساخت های شهری و تبدیل به کار دیجیتالی.

سازمان ملل می‌گوید افزایش تأمین مالی به میزان 500 میلیارد دلار در سال از طریق ترکیبی از تأمین مالی امتیازی و غیرممکن به روشی متقابلاً تقویت‌کننده امکان‌پذیر است.

برنامه عملیاتی 3 ماده ای

1. مقابله با هزینه بالای بدهی و خطرات فزاینده ناراحتی بدهیاز جمله با تبدیل استقراض کوتاه مدت با بهره بالا به برنامه های بدهی بلندمدت یا بیش از 30 سال با نرخ های بهره پایین تر.

2. به طور انبوه تامین مالی بلندمدت مقرون به صرفه برای توسعه را افزایش دهیدبه ویژه از طریق تقویت پایه سرمایه بانک‌های توسعه چندجانبه (MDB)، بهبود شرایط وام دهی آنها و با همسو کردن تمام جریان‌های مالی با اهداف توسعه پایدار.

3. گسترش تامین مالی اضطراری به کشورهای نیازمند، از جمله با ادغام بندهای فاجعه و بیماری همه گیر در تمام وام های دولتی و صدور خودکار SDR در مواقع بحران.

همانطور که توسط آقای گوترش، محرک SDG، اگرچه جاه طلبانه است، اما دست یافتنی است.

سرمایه گذاری در SDG ها هم معقول و هم امکان پذیر است: این یک برد-برد برای جهان استاز آنجایی که نرخ بازده اجتماعی و اقتصادی توسعه پایدار در کشورهای در حال توسعه بسیار بالاست.”

اما برای تحقق این امر، “اراده سیاسی فوری برای برداشتن گام های هماهنگ و هماهنگ برای اجرای به موقع این بسته پیشنهادی به هم پیوسته بسیار مهم است.”

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما