گوگل پیش‌نمایش برنامه‌نویس 2 اندروید 14 را منتشر کرد: بررسی کنید چه چیز جدیدی برای شما به ارمغان می‌آورد | اخبار فناوری

دهلی نو: غول فناوری آمریکایی گوگل ماه گذشته اولین پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 14 را منتشر کرد و اکنون این شرکت با دومین پیش نمایش توسعه دهنده بازگشته است. بر اساس GSM Arena، یک وب‌سایت مرتبط با اخبار فناوری، نسخه جدید با پیشرفت‌های بیشتری در حریم خصوصی، امنیت و عملکرد ارائه می‌شود و همچنان به بهبود تجربه در تبلت‌ها و تاشوها ادامه می‌دهد.

جدول زمانی رسمی گوگل نشان می‌دهد که پس از این پیش‌نمایش توسعه‌دهنده، اولین نسخه بتا در ماه آوریل و سپس سه نسخه دیگر در ماه‌های بعدی عرضه خواهد شد. Android 14 Development Preview 2 شامل پشتیبانی از فعال کردن برنامه‌ها برای دسترسی به عکس‌ها و فیلم‌های خاص، یا دسترسی به همه آن‌ها یا عدم دسترسی است. (همچنین بخوانید: تبلیغ هولی بهارات ماتریمونی جرقه‌هایی را ایجاد می‌کند، شرکت به دلیل آسیب رساندن به احساسات مذهبی با مشکل مواجه می‌شود، توییتراتی فراخوان بایکوت می‌کند)

در اندروید 14، Credential Manager یک API پلتفرم است و به برنامه‌ها اجازه می‌دهد با استفاده از کلیدهای عبور وارد سیستم شوند. GSM Arena گزارش داد که در DP دوم، بهبودهایی در استایل UI انتخابگر حساب، همراه با تغییراتی در API بر اساس بازخورد به DP1 وجود دارد. (همچنین بخوانید: شما می توانید طلا را بدون پرداخت مالیات در این کشور بخرید – اینجا را بخوانید)

برنامه‌هایی که اندروید 14 را هدف قرار می‌دهند، که در ابتدا زیرمجموعه بسیار کوچکی خواهد بود، برای شروع فعالیت‌ها در پس‌زمینه باید امتیازاتی را اعطا کنند. DP2 با بهینه‌سازی‌هایی برای سیستم مدیریت حافظه اندروید ارائه می‌شود که استفاده از منابع را در هنگام اجرای برنامه‌ها در پس‌زمینه بهبود می‌بخشد.

همچنین اعلان‌های غیرقابل رد کردن کمتری در اندروید 14 وجود خواهد داشت و APIهای بهبود یافته برای فروشگاه‌های برنامه نیز وجود دارد. طبق GSM Arena، دومین پیش‌نمایش توسعه‌دهنده همچنان، همانطور که از نام آن پیداست، فقط برای توسعه‌دهندگان برنامه توصیه می‌شود تا از آن برای آزمایش برنامه استفاده کنند.

هنگامی که اولین نسخه بتا در ماه آینده منتشر شود، دسترسی کاربران نیز آسان تر خواهد بود. Android 14 Developer Preview 2 قابل نصب بر روی Pixel 4a 5G و دستگاه‌های جدید Google است.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما