10 راه برای کاهش طبیعی اضطراب | سلامت نیوز

علائم اضطراب، مانند ناراحتی، ترس، ترس، یا احساس غیرمنطقی عذاب قریب الوقوع، می تواند بسیار ناخوشایند باشد. ناراحتی و ناراحتی همراه با اضطراب ممکن است بسیار دشوار باشد، خواه به صورت بی قراری معده، تپش قلب، تنش شدیدی که همه چیز را در بر می گیرد، یا حتی یک حمله پانیک.

حتی اگر اضطراب مانند سایر مشکلات روانی به طیفی تعلق ندارد، اما از فردی به فرد دیگر متفاوت است و بسته به موقعیت تغییر می کند. با این حال، مهم نیست که کجا و چگونه نسخه اضطراب خود را احساس می کنید، موضوعی نگران کننده است و ارزش بررسی دارد.

تمرین منظم مدیتیشن، فعالیت بدنی، گذراندن وقت در خارج از منزل یا ایجاد چند تغییر در غذا تنها چند تغییر در سبک زندگی است که ممکن است به کاهش اضطراب در طول زمان کمک کند. روش‌های دیگر، مانند تنفس عمیق و استراتژی‌های آرام‌سازی، می‌توانند فوری و کاملاً طبیعی اضطراب را تسکین دهند.

1. چند نفس عمیق بکشید

وقتی عصبی هستیم تنفس ما سریع و کم عمق می شود. با القای واکنش آرامش بدن و کاهش ضربان قلب و فشار خون، تنفس عمیق شکمی باعث تسکین اضطراب می شود.

۲- پیاده روی کنید

یکی از بهترین درمان های اضطراب، چه کوتاه مدت و چه بلند مدت، ورزش است. تنش عضلانی با پیاده روی از بین می رود و نگرانی ها منحرف می شود.

3. حواس پرت شوید

سعی کنید هر چیزی را که تمرکزتان را از افکار یا احساسات ناراحت‌کننده منحرف کنید، مانند کشیدن انگشتانتان روی لبه تلفنتان، قرار دادن دست‌ها زیر آب سرد، یا رنگ‌آمیزی یا نقاشی روی کاغذ.

4. شب راحت بخوابید

یک خواب 7 تا 9 ساعته ایده آل است – احتمالاً کمتر احساس اضطراب و اعتماد به نفس بیشتری می کنیم.

5. زمانی را در طبیعت بگذرانید

اکثر ما به طور شهودی وقتی بیرون هستیم احساس آرامش و نگرانی کمتری می کنیم، اما شواهد این را تایید می کنند. هر زمانی که در یک محیط طبیعی بگذرانیم، ضربان قلب، فشار خون و سطح هورمون استرس کورتیزول را در بدن ما کاهش می دهد.

به خاطر داشته باشید که اگرچه درمان های خانگی ممکن است اضطراب را کاهش دهد، اما نباید به جای کمک های حرفه ای از آنها استفاده کرد. درمان یا تجویز دارو ممکن است برای درمان افزایش اضطراب ضروری باشد. نگرانی های خود را با پزشک خود در میان بگذارید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم