3 نکات جالب درباره فوت فتیش از منابع بعید

هنگامی که یک فتیش یک اختلال باشد، می تواند منجر به فعالیت غیرقانونی، از دست دادن علاقه به فعالیت های جنسی معمول و روابط ضعیف شود. در برخی فوت فتیشها دیده شده است که با از دست دادن یکی از عزیزان چه به دلیل مرگ چه به دلیل دوری با یک یا چند وسیله فرد شروع به لذتجویی میکند تا غم از دست دادن او را از یاد ببرد. فتیشِ پا یا فوت فتیش Foot Fetish به هرگونه اظهار تمایل چشمگیر و غیرطبیعی نسبت به پا گفته میشود.

بعضی از مردان علاقه جنسی زیادی نسبت به پاهای زن دارند. عفونت های منتقله از راه جنسی (STI): بعضی انواع STI از طریق اندام تناسلی منتقل می شوند، اما بعضی دیگر با تماس پوست به پوست انتقال پیدا می کنند. این هم یکی از راه های درمان اختلال فتیش است. 2. این تخیلات، موارد و یا رفتارها باعث ناراحتی قابل توجهی در محیط اجتماعی، شغلی یا شخصی می شود. که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود. اختلال فتیش جنسی معمولا تمایل بیش از اندازه به موارد غیر طبیعی و عجیب است.

یک اختلال فتیش جنسی طبق تعریف یک اختلال نیست، اما اگر باعث ناراحتی شدید و پایدار شود، می تواند به آن سطح برسد. فوت فتیش یا به طور کلی همه انواع فتیش ها، تنها زمانی نیاز به درمان دارند که باعث ناراحتی یا ایجاد اختلال در زندگی روزمره فرد شوند. خیالپردازیهای فتیش شایع هستند و تنها زمانی باید به عنوان اختلال درمان شوند، که باعث ناراحتی یا اخلال در توانایی فرد برای عملکرد طبیعی در زندگی روزمره شوند. یکی از بهترین درمان ها، شرطی سازی آزارنده است که در آن درمانگر، از محرک های منفی برای کاهش یا از بین بردن این رفتار استفاده می کند. چگونه با فتیش ها رفتار کنیم؟ با این حال، برخی از نظریه ها ارائه شده است.

همانطور که به سوال معنی فتیش چیست پاسخ دادیم، این موضوع را هم مطرح کردیم که باید برای درمان آن اقدام کنید. همانطور که قبلا در ویکی روان گفتیم، روانشناس فرانسوی آلفرد بینه اولین کسی بود که در سال 1887 از واژه فتیش در زمینه اروتیک استفاده کرد. تحقیقات بسیار بیشتری در این زمینه مورد نیاز است تا بفهمیم فتیش چگونه شروع می شود. برای آن که بتوانید به موقع برای درمان این اختلال اقدام نمایید، نیاز است تا با علت فتیشیسم به طور کامل آشنایی پیدا کنید. در آن زمان، فتیشیسم نیز بیماری تلقی می شد، مانند یک بیماری روانی آشفته که نیاز به درمان داشت. طبق تحقیقات اخیر ، مانند سایر اختلالات روانی – جنسی ، هنوز علت دقیق فوت فیتیش مشخص نیست. در بخش بیماری ها و اختلالات روانی حقوق نیوز به انواع اختلالات روانی پرداخته شده است. در کلینیک اختلالات جنسی می توانید به سایر مطالب و مقالات مربوط به ختلالات جنسی دسترسی داشته باشید.

یکی از بیشترین نوع اختلال فتیشیسم انحراف جنسی با مشاهده لباس زیر است. کفش های پاشنه بلند، چکمه های زانو بلند و لباس زیر در این دسته قرار می گیرند. مطالعات نشان می دهد در جوامع دسته اول تعداد فتیش های زیاد تری نسبت به دسته دوم وجود دارد. در واقع این دسته از افراد از طریق رابطه جنسی عادی و معمول به لذت نمی رسند. این تمایلات شدید و غیر معمول هستند و بیشتر در مردان گزارش می شود. فتیش معمولا دوره ی پیوسته و طولانی مدتی دارد که با فراز و فرود در تمایلات فرد همراه است به همین علت، درمان فتیش ها هم باید به صورت طولانی مدت و ماندگار صورت بگیرد. در آن زمان، گمان می رفت که فتیش ها از طریق یک تجربه برانگیختگی با یک شی در دوران کودکی به وجود آمده باشند. در سفری به پاریس یک «لتردوکاشه» گرفت. در این مطالب فتیش پا یا فوت فتیش مورد بررسی قرار می گیرد.

افراد عادی ممکن است در زمان های خاصی برای پاها تحریک شوند اما شخصی که دچار اختلال فوت فتیش است منحصرا بر پاها متمرکز است. ممکن است پارتنر شما به دلیل ناآگاهی، از فتیش بترسد یا بدش بیاید. طبق درمان روان پویشی که به آن روانکاوی هم گفته می شود، این اختلال به دلیل وجود تجربیاتی ناخوشایند در دوران کودکی است و باید افکار و باورهای فرد مورد بررسی قرار بگیرد. پیشنهاد ویکی روان چیست؟ فتیش پا یا فون فتیش چیست؟ همین مسئله سبب میشود وقتی یک فوت فتیش به لذتجویی مداوم از طریق لمس پا میپردازد، دچار انواع بیماریهای عفونی شود. اگر تمایل فرد از حدی بیشتر باشد و به صورت وسواسی و غیرقابل کنترل پیش برود، فوت فتیش به عنوان اختلال تشخیص داده خواهد شد. اما اگر در زندگی فرد اختلال ایجاد کند و فرد نتواند خود را کنترل کند، ممکن است برای فرد مشکلاتی را ایجاد کند که باید حتماً برای درمان این مشکل اقدام شود. آنها به دنبال تماس فیزیکی نزدیک هستند، به آنها خیره می شوند، آنها را نوازش می کنند، خود را به آن می مالند، آنها را می مکند، آنها به عنوان عضوی برای دخول کردن وارد حفره های بدن می کنند و حتی ممکن است آنها را بریده یا بسوزانند.

بسیاری از افرادی که دارای فتیش هستند، برای تحریک جنسی، نعوظ و ارگاسم، باید به تنهایی یا با شریک زندگی خود، در مورد آن خیال پردازی کنند. که موجب می شود تا فرد تنها با وسیله و یا قسمت خاصی از بدن همسر خود تحریک شده و به اوج لذت جنسی دست پیدا کند. برخی از افراد با دیدن پا و یا فکر کردن به پا موجب دچار برانگیختگی جنسی میشوند. مردان به قسمتهای زیادی از بدن زنها فتیش دارند که از نوک سر تا نوک انگشتان پا را شامل میشوند و در راس همه خود آلت تناسلی است و از این جزء مهم که بگذریم سایر قسمتهای بدن به ترتیب ازمهمترین قسمت تا قسمتهای دارای اهمیت کمتر عبارتند از سینه باسن و مچ پا . 10. کوپروفیلیا یا اسکاتوفیلیا یا فقط داشتن علاقه جنسی به فعالیت هایی که شامل مدفوع می شوند از عجیب ترین انواع فتیش جنسی است. 6. علاقه جنسی به انواع خاصی از مو یا موهای بدن. همانطور که گفته شد تمایل به هر جسم و یا قسمتی از بدن را نمی توان اختلال فتیش دانست.

همانطور که گفتیم فتیش ریشه در زبان پرتقالی دارد. جورج باتای این مورد را به آناتومی پا مرتبط می داند که یک حالت پستی از نظر شخصیتی در فرد ایجاد می کند. یکی دیگر از دلایل علاقهمندی افراد به پاها در این است که برخی دوست دارند در یک رابطه جنسی و عاطفی حالت زیردست دیگری را بازی کنند. همه افراد واکنش مثبتی وقتی شریک جنسی شان علاقه اش به پاها را بیان می کند، از خود نشان نمی دهند. مشاوران جنسی مرکز مشاوره مجیب در بستری امن و کاملا محرمانه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب همه روزه پاسخگوی شما هستند تا بتوانید سوالات جنسی و سکسی خود را از آن ها مورد پرسش قرار دهید، برای این مورد هم اکنون با روانشناسان مجیب تماس حاصل فرمایید. راماچاندران در تحقیقات خود نشان داد که افرادی که پای خود را از دست داده اما مغز نتوانسته تصویر بدن را بدون پا قسمت بپذیرد، ساختار مغز آن به طور پیچیده ایی پای فانتوم را سکسی بداند.

از شایع ترین نوع اختلال فتیش جنسی، تحریک با مشاهده پای جنس مخالف است. او تحریک می شود. همچنین ممکن است برای نتیجه بهتر و موثرتر بخواهد با همسر شما نیز صحبت نماید و موضوع را از زبان او نیز بشنود. به عنوان مثال، ممکن است یک شخص، بخواهد در رابطه جنسی، توسط شریک خود، حتی تا مرحله تحقیر هم پیش برود اما شریک خود را در رابطه جنسی همراهی کند. ممکن است کودک در سن پنچ یا شش سالگی تمایل به کفش مادر یا خواهرش پیدا کند و دلش بخواهد آلتش را درون کفش کند یا آلتش را ته کفش بمالد و یا کارهای مشابهی با آلتش و کفش انجام دهد و این نشان دهنده این است که کودک تمایلات جنسی اش بیدار شده و باید به روانپزشک مراجعه شود که در غیر این صورت کودک پس از بزرگ شدن به انحرافات جنسی مبتلا می شود. فرد مبتلا به فوت فتیش حتی ممکن است شرایط خاصی را برای خودش برگزیند. 2- اگر میخواهید به پارتنر خود بگویید که فوت فتیش دارید.

یک فرد درگیر خیال پردازی در مورد فتیش نتیجه ای منفی را تصور می کند، مانند ورود تمام خانواده در حالی که آنها درگیر فتیش هستند. برای مثال تمام افكار آزاردهنده و تحريك كننده خود را پيدا كرده و آنها را بر روی يك نوار ضبط كند(حتی در اين زمينه فيلمهای ويديويی آموزشی هم وجود دارد كه در دسترس درمانگران است) سپس دايما اين نوار را گوش كند تا اين افكار برايش به صورت عادت در بيايد و ديگر به آنها توجهی نداشته و با مرور اين افكار دچار تهييج و تحريك نشود. به طور مثال پژوهشی نشان داد که نوجوانان همجنسگرا به طور قابل ملاحظهای کمتر نسبت به افراد دیگر عاملهای محافظتکننده در برابر خودکشی دریافت میکنند. با این حال، این تنها یک مثال است. اما باید بدانید که صبحت صادقانه همسرتان با شما یک نشانه خوب است. با توجه به اینکه فتیش در زنان نادر است، اما ممکن است برخی از عوامل منحصر به فرد و تفاوت های بیولوژیکی بین زن و مرد وجود داشته باشد. داروهایی مانند آنتی آندروژن ها ( که معمولا برای کاهش میل جنسی و کاهش تخیلات جنسی) و مهار کننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) (برای بهبود خلق و خو) ممکن است برای فتیش های اختلالی استفاده شود.

این عمل از نظر روانشناسی، اختلال و انحراف جنسی محسوب نمیشود و در پسران رایج تر است. آیا تمایل دارد که شما هم عمل متقابلی انجام دهید؟ در اکثر موارد، فتیش ها به عنوان راهی برای افزایش رضایت جنسی عمل می کنند. هنگامی این اختلال تبدیل به نارضایتی جنسی می شود که کنترل نشده است. بنابراین بیمار میتواند فتیش خود را کنترل نماید. حتما بخوانید : مهارت کنترل احساسات: چگونه احساساتی نباشیم؟ امروزه مراجعه به سکس تراپ و مطرح کردن دغدغه های ذهنی به یک تراپیست با مهارت کافی بسیار کمک کننده است. بنابراین از مراجعه به روانشناس درمانگر و متخصص خجالت نکشید. بنابراین نه تنها خود و همسرش را آزار نمی دهد، بلکه آزاری به دیگران نیز نمی رساند و هرگز در مواجهه با آن ها دچار اضطراب نمی شود.

اما متاسفانه این اختلال می تواند زندگی زناشویی شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و اطرافیان را نیز دچار آزار و ناراحتی نماید. از آنجایی که اختلال فتیش می تواند موجب آزار و اذیت اطرافیان شود. به گونه ای که موجب برانگیختگی او شود. یه فتیش هست که میگن بهش زنای محصنه ( incest ) . یه نظریه دیگه نقش پذیری است. بی دی اس ام هم که یه روش سکسه که با هم توافق میکنن اینجوری رابطه داشته باشن که اگه دو طرف راضی باشن بنظر من ایراد نداره. فتیش های بی جان عبارتند از: رسانه، شکل و جاندار. در اختلال فتیشیسم شکلی، شیء و شکل آن مهم است، مانند کفشهای پاشنه بلند. از وی بخواهید تا به شما فرصت بدهد درباره آنچه گفته است، فکر کنید. چه فرصت هايي رو از دست دادي ؟ هر کسی ممکن است به چیزی جذب شود که از نظر اشخاص دیگر عادی و پیش پا افتاده به نظر میرسد.مشخص نیست که چه چیزی دربارهی پا آن را جذاب میکند، اما چند تئوری برای توضیح اینکه چرا افراد به پا علاقهمند میشوند وجود دارند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم