‘Crorepati Tamatarwala’: کشاورز پونا از فروش گوجه فرنگی در یک ماه 2.8 کرون روپیه به دست می آورد | اخبار هند

پونه: در میان افزایش سرسام‌آور قیمت‌های گوجه‌فرنگی در سراسر کشور، یک کشاورز در منطقه پونه ماهاراشترا ادعا کرد که با فروش گوجه‌فرنگی بیش از ۲.۸ کرور روپیه درآمد داشته است. ایشوار گایاکار (36) و همسرش که اهل تالوکای جونار پونه است، قصد ندارند در این مورد متوقف شوند. این زوج کشاورز با موجودی حدود 4000 جعبه گوجه فرنگی در دسترس او، هدف خود را برای درآمد 3.5 کرور روپیه تعیین کرده اند. ایشوار گایکار در مورد زحمات خود در طول این سالها گفت: “این چیزی نیست که من در یک روز به دست آورده باشم. من در شش و هفت سال گذشته در مزرعه 12 هکتاری خود گوجه فرنگی کشت می کنم. همچنین متحمل خسارت شده ام. چندین بار اما هرگز امیدم را رها نکرده‌ام. در سال 2021، 18 تا 20 میلیون روپیه ضرر کرده بودم، اما دست از کار نکشیدم.

گایکار در مورد سود خود در سال جاری گفت: “امسال در 12 جریب گوجه فرنگی کشت کردم و تا امروز حدود 17000 جعبه به قیمت هر جعبه بین 770 تا 2311 روپیه فروخته ام. بنابراین در مجموع درآمدم را به دست آورده ام. 2.8 کرور تا کنون.”

او افزود: “من هنوز حدود 3000 تا 4000 جعبه گوجه فرنگی در مزرعه خود دارم. بنابراین اگر محاسبه کنید، کل درآمد امسال من به حدود 3.5 کرور خواهد رسید.” گایکار گفت که خانواده اش از موفقیت او خوشحال هستند. وی با تشکر از همسرش که در مزرعه نیز با او کار می کند و از دعای خیر پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگش، گفت: احساس می کنم این موفقیت به خاطر نعمت پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگم و زحمات همسرم که با او کار می کند، نصیب من شده است. من در مزرعه هستم. همه اعضای خانواده من از قیمتی که برای گوجه فرنگی هایمان می گیریم راضی هستند.”

داستان های پرطرفدار cre

گایکار به اشتراک گذاشت که فکر می کرد با فروش گوجه فرنگی حدود 30 روپیه به ازای هر کیلوگرم به دست می آورد، اما ثروتش در این فصل تغییر کرد. او می گوید: «قبل از این فصل فکر می کردم به ازای قیمت گوجه فرنگی به ازای هر کیلوگرم حدود 30 روپیه می گیرم، اما این بار برای من یک قرعه کشی سپر بود. گایکار از سال 2005 کشاورزی می کند. او کشاورزی را از پدرش بر عهده گرفت و اکنون با همسرش در مزرعه خود کار می کند. قبلا فقط در یک جریب زمین گوجه فرنگی کشت می کردند. بعداً با در دسترس بودن نیروی کار از سال 2017، او در 12 جریب گوجه فرنگی کشت می کند. گایکار به غیر از گوجه فرنگی، پیاز و گل نیز در فصول مربوطه کشت می کند.

پیش از این، مرکز برای تسکین مصرف کنندگانی که مجبور به کاهش قیمت گوجه فرنگی در سراسر کشور شده بودند، قیمت عمده فروشی گوجه فرنگی را از 90 روپیه به 80 روپیه در هر کیلوگرم کاهش داد. بر اساس اطلاعیه رسمی، مرکز پس از بررسی مجدد وضعیت فعلی بازار، تصمیم به بازنگری در قیمت گوجه فرنگی گرفت. تغییرات قیمت از 16 ژوئیه یکشنبه در شهرهای دهلی، نویدا، لاکنو، کانپور، بنارس، پاتنا، مظفرپور و آررا از طریق فدراسیون ملی بازاریابی همکاری کشاورزی هند (NAFED) و فدراسیون ملی همکاری مصرف‌کننده (NCCF) اجرا خواهد شد. ).

بسته به قیمت رایج بازار در مکان‌های فعلی، به شهرهای بیشتری گسترش خواهد یافت. نرخ گوجه فرنگی قبلاً در 14 ژوئیه به 90 روپیه در هر کیلوگرم تغییر یافته بود.

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما