ED مانیش سیسودیا را به اتهام پولشویی در پرونده سیاست مالیات دهی دستگیر کرد | اخبار هند

دهلی نو: خبرگزاری PTI به نقل از مقامات اعلام کرد که اداره اجرای (ED) روز پنجشنبه مانیش سیسودیا، معاون سابق وزیر دهلی را به اتهام پولشویی مرتبط با پرونده سیاست مالیات غیر مستقیم دستگیر کرد. این مرد 51 ساله پس از دومین دور بازجویی در زندان تیهار تحت قانون جلوگیری از پولشویی (PMLA) بازداشت شد. دستگیری سیسودیا یک روز قبل از جلسه رسیدگی به درخواست وثیقه او در 10 مارس صورت می گیرد. با این حال، حبس قضایی او در 20 مارس به پایان می رسد. ED ادعا کرد که سیسودیا در پاسخ های خود “گریز” بوده و “در تحقیقات همکاری نمی کند” و او دستگیر شد. انتظار می رود آژانس حکم تولید را از دادگاه ویژه PMLA دریافت کند و سپس او را در روز جمعه به دادگاه معرفی کند تا از او برای بازجویی درخواست بازداشت کند. آژانس تحقیقات فدرال بیانیه رهبر AAP را برای اولین بار در 7 مارس به مدت حدود پنج ساعت ضبط کرده بود.

پیش از این در 4 مارس، سیسودیا در درخواست وثیقه خود، جشنواره هولی و سلامت همسرش را به عنوان دلایل اصلی برای اعطای وثیقه ذکر کرده بود. با این حال، دادگاه امروز به سیسودیا معافیت نداد و این موضوع را به 10 مارس موکول کرد.

مانوژ تیواری، نماینده BJP، در واکنش به مرگ سیسودیا، گفت که رهبران AAP عادت قدیمی دارند که ادعا کنند در تحقیقات آژانس های مرکزی چیزی پیدا نشده است، اما آنها هیچ توجیهی در مورد اتهامات پولشویی ارائه نکرده اند. دستگیری سیسودیا پس از بازجویی طولانی توسط ED نشان می دهد که افراد مجرم نمی توانند از سازمان های تحقیقاتی فرار کنند.

سیسودیا در 26 فوریه توسط CBI در پرونده مربوط به بی‌نظمی‌های ادعایی در چارچوب و اجرای سیاست مالیات‌های غیر مستقیم منطقه پایتخت ملی دهلی (GNCTD) دستگیر شد. قاضی ویژه MK Nagpal در 6 مارس سیسودیا را به 14 روز در بازداشت قضایی بازگرداند.

ED از دادگاه محلی اجازه گرفت تا از این سیاستمدار که تا همین اواخر معاون وزیر امور خارجه دهلی بود در سلول شماره 1 زندان بازجویی کند.

ادعا می‌شود که سیاست مالیات غیر مستقیم دولت دهلی برای سال‌های 2021-2022 برای اعطای مجوز به تاجران مشروبات الکلی اجازه کارتل‌سازی را می‌دهد و دلالان خاصی را که گفته می‌شود برای آن رشوه پرداخت کرده‌اند، مورد حمایت قرار می‌دهد، اتهامی که به شدت توسط AAP رد شده است.

این سیاست بعداً لغو شد و ال‌جی دهلی توصیه کرد که تحقیقات CBI را انجام دهد و به دنبال آن ED پرونده‌ای را علیه همان متهم تحت قانون پیشگیری از پولشویی (PMLA) تشکیل داد.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما