Sneak Peak منحصر به فرد در منوی جدید ایر ایندیا در حین پرواز، نحوه تهیه آن را ببینید | اخبار هوانوردی

سرآشپز آبیجیت، سرآشپز اجرایی ایر ایندیا در خلال گفت‌وگو با صراحتاً گفت: «ما تمرکز خود را بر سرو کردن «غار کا خانا» هندی در پرواز با طعم‌های آشپزی تلفیقی بی‌نظیر قرار می‌دهیم، که تجربه غذاخوری در طول پرواز مسافران ایر ایندیا را افزایش می‌دهد. سرآشپز سفیر آسمان در دهلی. این شرکت هواپیمایی، تحت مالکیت جدید گروه تاتا، به آرامی اما پیوسته هویت جدید خود را پیدا می کند و هرازگاهی ابتکارات جدیدی را اعلام می کند. این شرکت هواپیمایی ملی سابق که زمانی “مهاراجه” نامیده می شد، بدترین مرحله خود را در دوران مالکیت دولت دید.

حدس بزنید این زمانی بود که رژیم جدید در زمان نخست وزیری نارندرا مودی تصمیم گرفت آن را به مالکیت خصوصی بفروشد، در حالی که غرور مرتبط با شرکت هواپیمایی را حفظ کرد. به هر حال، ایر ایندیا هنوز هند را در نقشه جهانی نشان می دهد و تقریباً 40 مقصد خارج از کشور را پوشش می دهد. اما مالکیت جدید به معنای چالش های جدید و ارتباطات جدید است. گروه تاتا به سرعت متوجه مسائل اولیه این شرکت هواپیمایی شد و این پیام را به جهان ارسال کرد که به زودی شاهد یک ایر ایندیا جدید خواهیم بود.

پس از همین، یک معامله عظیم از 840 هواپیما (470 شرکت + 370 گزینه) اعلام شد. اما این تنها بخش کوچکی از احیای ایر ایندیا است. این برند روی یک تحول 360 درجه کار می کند و بیشتر آن به تجربه غذاخوری در پرواز مربوط می شود. ایر ایندیا یک شرکت هواپیمایی با خدمات کامل است و بخش عمده ای از تجربه پرواز آن از غذاهایی است که ایرلاین ارائه می دهد.

برای طولانی‌ترین زمان (به اصطلاح) برای شرکت هواپیمایی دردناک بوده است و توییت اخیر یک سرآشپز مشهور بیشتر زخم مسافران ایر ایندیا را باز کرد. با این وجود، این ایرلاین مصمم است که چشم انداز خود را اصلاح کند و به دنبال همین، این ایرلاین منوی کاملاً جدید در پرواز را برای پروازهای داخلی در اکتبر 2022 اعلام کرد. سپس در آوریل 2023، منوی جدید به پروازهای بین المللی خود نیز گسترش یافت.

اخیراً، گروهی منتخب از روزنامه نگاران برای بازدید از مرکز آشپز آسمان سفیر در Aerocity، دهلی دعوت شدند. این مرکز برای هزاران مسافر ایر ایندیا که از فرودگاه بین‌المللی ایندیرا گاندی دهلی سفر می‌کنند، وعده‌های غذایی در طول پرواز فراهم می‌کند. ایده این بود که منوی جدید ایر ایندیا را ببینیم و شاهد سفر غذا از آشپزخانه پرواز تا سینی غذا باشیم.

سرآشپز آسمان سفیر

Ambassador’s Sky Chef یکی از قدیمی ترین و بزرگترین شرکای پذیرایی ایر ایندیا است. این شرکت که در سال 1942 تأسیس شد، با شروع غذاخوری در پرواز، حداقل در هند، اعتبار دارد. تاسیسات دهلی در دهه 1980 شروع به کار کرد و اکنون به بیش از 35 شرکت هواپیمایی خدمات می دهد که در میان آنها 25 شرکت بین المللی و 10 شرکت هواپیمایی داخلی وجود دارد. ایر ایندیا که یکی از بزرگترین مشارکت کنندگان در تجارت این شرکت هواپیمایی است، یک منطقه مخصوص آماده سازی و بسته بندی مواد غذایی در داخل تأسیسات دریافت می کند.

این واحد به عنوان یک مرکز تولید مناسب کار می کند و در هنگام تهیه غذا به تمام دستورالعمل های ایمنی بین المللی پایبند است. یکی از مدیران ارشد این شرکت می گوید که آنها تنها 0.05 درصد خطای تولید دارند. با این حال، شی خارجی در هواپیما (FOB) بزرگترین مشکل برای غذاخوری هوانوردی در پرواز است. اگرچه، او به شوخی می گوید، بیشتر FOB از این مرکز سرچشمه نمی گیرد.

این مرکز تقریباً به تمام روسای جمهور و نخست وزیران این کشور در سفرهای خارجی خدمت کرده است و در سفر به هند به ولادیمیر پوتین، نخست وزیر روسیه نیز خدمت کرده است. اطراف بال‌های مختلف تأسیسات، درست از منطقه‌ای که مواد خام تخلیه می‌شوند، از نظر تازگی و کیفیت بررسی می‌شوند و در سبدهای رنگ‌بندی شده تا آشپزخانه‌های مختلف که در آن غذا درست می‌شود، به ما نشان داده شد.

آشپزخانه اصلی به بخش هایی تقسیم می شود: آشپزخانه گرم / آشپزخانه سرد / نانوایی / شیرینی و غیره. و غذاهای مختلفی با توجه به نوع آشپزی (غربی، آسیایی، هندی و غیره) در این قسمت ها طبخ می شود. بازدید از تاسیساتی مانند این باعث می‌شود متوجه مقیاس عملیاتی شوید که پشت یک وعده سینی غذایی که در پروازتان می‌گیرید، انجام می‌شود.

منوی جدید ایر ایندیا

با توجه به ارتقای منو در پرواز ایر ایندیا، از 01 اکتبر 2022، ایر ایندیا از منوهای جدیدی برای همه پروازهای داخلی رونمایی کرد. سپس از 01 آوریل 2023، ایر ایندیا منوهای تازه‌شده غذا و نوشیدنی در داخل هواپیما را در کابین‌های همه پروازهای بین‌المللی (هند سابق) معرفی کرد.

منوی پرواز داخلی

گزینه های غذایی اکنون ترکیبی از غذاهای بین المللی و مدرن هندی را با گزینه های گیاهی و غیر گیاهی ارائه می دهد. منو بر اساس زمان روز (صبحانه/ناهار/تطبیق/شام) تغییر می کند. چرخه‌های منو یک روز در میان تغییر می‌کنند تا از یکنواختی برای مهمان‌هایی که اغلب برمی‌گردند جلوگیری شود.

گزینه هایی مانند کروسانت، کلوچه بلغور جو دوسر شکلاتی تیره، تخم مرغ همزده با پنیر و روغن ترافل با پیازچه، املت قارچ پنیری، سوسیس مرغ با روکش خامه خردل، کالباس خشک جیرا آلو و غیره دریافت می کنید. یا غذاهایی مانند آلو پارانتا، مدو وادا و پودی ایدلی برای صبحانه.

برای ناهار، گزینه هایی شامل فیش کاری، چیکن چتیناد، پودیماس سیب زمینی، مرغ 65، سبزیجات پولائو، ساندویچ مرغ برش خورده پستو، مومبای باتاتا وادا، نودل سرخ شده سبزیجات، مرغ چیلی و غیره سرو می شود.

منوی پرواز بین المللی

به مهمانان ایر ایندیا منوی جدیدی برای صبحانه، ناهار و شام در تمام کلاس‌های کابین ارائه می‌شود که شامل ترکیبی از غذاهای ترکیبی مانند تخم‌مرغ مخلوط قارچ، املت زردچوبه فلفلی، پاراتای مخلوط سبزیجات، آچاری پنیر و ساندویچ امانتال در مولتی غلات است. نان، میگوهای کبابی در سس خامه ای رازیانه، مرغ رضالا کوفته، مرغ الایچی کورما، مرغ فلفلی کلاسیک، رول چتیناد کتی مرغ، فیله ماهی پخته شده با بادام گیاهی و پوسته سیر و غیره.

همچنین به مهمانان ایر ایندیا دسته‌ای از دسرهایی مانند شیرینی انبه، پرتقال خیر کینوا، کیک موس کرامبل بادام اسپرسو، خاجور توکدا با کسار فیرنی، تکه شکلات اسلایس، ساندویچ چام چام با زغال اخته و زغال اخته ارائه می‌شود. انتخاب میوه

برای مسافرانی که سبک زندگی وگان را دنبال می‌کنند، می‌توانند از میان مجموعه‌ای از گزینه‌های غذایی گیاهی مانند کباب سابز سیک، کاری قرمز تایلندی با توفو و سبزیجات، کلم بروکلی و استیک ارزن، و لیمو سوایان آپما، مدو وادا و ماسالا اوتاپام.

تجربه غذاخوری در پرواز

آبهیجیت، سرآشپز ایر ایندیا، می گوید که منوی جدید نه تنها به منظور اصلاح منو به عنوان بخشی از تغییر مالکیت طراحی شده است، بلکه به محصولاتی که به دلیل تغییر فصلی از زمستان به تابستان می توان تهیه کرد نیز احترام می گذارد. سرآشپز آبهیجیت وقتی در مورد روند طراحی منو برای برندی مانند ایر ایندیا پرسیده شد، می‌گوید که به ترویج غذاهای هندی در نقشه جهانی اعتقاد دارد و منوی جدید سرودی برای غذاهای منطقه‌ای ما است.

با این اوصاف، او معتقد است که ارائه غذای الهام گرفته از «غار کا خانه» سطحی از راحتی را به سفر مسافران هوایی می‌افزاید و دامنه آزمایش باید محدود شود. از آنجایی که طعم آن در ارتفاع 36000 فوتی از سطح دریا با کاهش نمک و شکر به دلیل فشار تغییر می کند، بهتر است به اصول اولیه پایبند باشید. او در ادامه گفت: “بالاخره نمی توان منو را در هوا تغییر داد و خوشحال کردن همه به جز همین مواد غذایی یک چالش است.”

در مورد آبکاری، سرآشپز می‌گوید که تمرکز خود را روی قرار دادن هر چه بیشتر رنگ روی بشقاب گذاشته است تا سینی‌ها جذاب و قابل خوردن به نظر برسند. اکنون در کارت های منو ارزش غذایی هر یک از غذاها ذکر شده است، در حالی که بخش های غذا اکنون سبک تر شده اند. همچنین استفاده کمتر از ادویه ها برای شادی معده مسافران ارجحیت دارد.

سخنان پایانی

بازدید اخیر من از Ambassador’s Sky Chef در دهلی برای مشاهده منوی بازسازی شده ایر ایندیا در حین پرواز از بسیاری جهات چشم نواز بود و هیچ کلمه ای نمی تواند تجربه بازدید از یک آشپزخانه بزرگ به بزرگی Sky Chef را توصیف کند. دفعه بعد که سوار هواپیما می‌شوید و یک غذای گرم در ارتفاع 36000 فوتی برایتان سرو می‌شود، به یاد داشته باشید که کار سختی را که برای رساندن غذا از مرکز تولید به هواپیما انجام داده است، حفظ بهداشت و کیفیت.

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما