Uddhav Thackeray جرأت می کند نخست وزیر مودی به رویای Veer Savarkar درباره “Akhand Bharat” جامه عمل بپوشاند | اخبار هند

دهلی نو: رهبر شیو سنا (UBT) اودهاو تاکرای روز یکشنبه به نخست وزیر نارندرا مودی و BJP جرأت داد تا رویای “آخاند بهارات”، ایدئولوگ فقید هندوتوا، VD Savarkar را برآورده سازند و مودی را بر سر موضوع مدارک تحصیلی او بررسی کرد. چند روز پس از خشونت‌های جمعی، تاکری در اولین راهپیمایی ماها ویکاس آغادی (MVA) در چاتراپاتی سامباجی ناگار، سابقاً اونگ‌آباد، BJP و اکنات شینده، وزیر ارشد را بر سر “Savarkar Gaurav Yatra” هدف قرار داد و گفت که زعفران مقدس (پرچم) چنین نیست. در دستان آنها خوب به نظر می رسند

“سوارکار برای استقلال کشور و نه اینکه مودی نخست وزیر شود، زندان و سختی های سختی را متحمل شد. آیا رویای سوارکار “آخند بهارات” را برآورده خواهید کرد؟” تاکری پرسید.

“بی‌جی‌پی و شیو سنا به رهبری (اکنات) باید از آرمان‌های سوارکار و سردار پاتل پیروی کنند. چند وقت پیش، آمیت شاه از BJP در ماهاراشترا خواسته بود که اودهاو تاکرای را به او نشان دهد. اینجا جای من است. اما کی نشان می‌دهید. ما مکانی در کشمیر اشغالی پاکستان (PoK) هستیم؟” او درخواست کرد.

تاکری BJP را حزب “براشت” (فاسد) نامید.

نخست وزیر سابق هند گفت: “نامیدن آن حزب بهاراتیا جاناتا توهین به مردم هند است. آنها به رهبران مخالفان با اتهامات فساد مالی حمله می کنند و آنها را به حزب خود وارد می کنند. بنابراین همه رهبران فاسد اکنون در BJP هستند.”

او همچنین به نخست‌وزیر مودی درباره اظهاراتش مبنی بر اینکه عده‌ای قصد دارند تصویر او را تحقیر کنند و برای این منظور «سوپری» (قرارداد) داده‌اند، تند تند زد.

“چه کسی این کار را انجام می دهد (وجهه را خدشه دار می کند)؟ رهبران اپوزیسیون توسط آژانس های تحقیقاتی مرکزی مورد بازجویی قرار می گیرند و آنها را فاسد می نامند. BJP می خواهد تمام احزاب سیاسی را به جز حزب خود به پایان برساند. آنها احساس می کنند هیچ کس نباید از آنها سوالی بپرسد. تاکری گفت که تهدیدی برای دموکراسی است و ما به سمت دیکتاتوری حرکت می کنیم.

او همچنین چند روز پس از آن که آرویند کجریوال، رئیس وزیر دهلی، به دلیل جست و جوی جزییات مدرک نخست وزیری، 25000 روپیه از سوی دادگاه عالی جریمه شد، نخست وزیر را نیز بر سر موضوع مدارک تحصیلی خود مورد بررسی قرار داد.

“هر کالجی افتخار خواهد کرد اگر یکی از دانشجویانش نخست وزیر کشور شود. زمانی که من وزیر ارشد و جایانت پاتیل از NCP وزیر در دولت خود شدم، هر دوی ما در بمبئی مورد تجلیل و تجلیل قرار گرفتیم. آنها احساس کردند که این یک لحظه افتخار برای موسسه بود.”

همچنین بخوانید | اکنات شینده راهول گاندی و اودهاو تاکری را در «Savarkar Gaurav Yatra» منفجر می کند.

تاکری گفت اگرچه نام شیو سنا و نماد نظرسنجی “کمان و تیر” از او گرفته شد (توسط کمیسیون انتخابات)، اما حمایت مردم را نمی توان با پول خرید.

تاکری خطاب به حضار گفت که این حمایت باید در همه انتخابات آینده منعکس شود.

او گفت: «ما باید از دموکراسی و قانون اساسی خود محافظت کنیم.

او گفت که MVA به عنوان یک اتحاد پس از نظرسنجی برای تشکیل دولت (پس از انتخابات مجلس ماهاراشترا در سال 2019) به وجود آمد اما هر سه حزب پس از از دست دادن قدرت به هم نزدیک‌تر شده‌اند.

آجیت پاوار، رهبر ارشد NCP و همتایانش از کنگره بالاصاحب تورات و آشوک چاوان نیز در این مراسم سخنرانی کردند.

MVA شامل Shiv Sena (Uddhav Balasahedb Thackeray) NCP و کنگره است.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما