UNAIDS خواستار اقدام جهانی فوری با کاهش پیشرفت در مقابله با HIV است

به گفته UNAIDS، در سطح جهانی، تعداد عفونت‌های جدید بین سال‌های 2020 تا 2021 تنها 3.6 درصد کاهش یافته است که کمترین کاهش سالانه عفونت‌های جدید HIV از سال 2016 تاکنون است.

این آژانس هشدار داد که پیشرفت در پیشگیری و درمان در سرتاسر جهان کاهش یافته است و جان میلیون ها نفر را در معرض خطر قرار داده است.

“در سال 2021، 1.5 میلیون عفونت HIV جدید و 650000 مرگ ناشی از ایدز وجود دارد. این به معنای 4000 عفونت جدید HIV در هر روز استمری ماهی، مدیر داده‌های UNAIDS برای تأثیر، گفت.

“این 4000 نفر هستند که باید آزمایش شوند، شروع به درمان کنند، شریک زندگی خود را آلوده نکنند و تا آخر عمر تحت درمان بمانند. همچنین ترجمه می شود روزانه 1800 نفر بر اثر ایدز جان خود را از دست می دهندیا هر دقیقه یک مرگ.»

توزیع عفونت های جدید HIV بر اساس گروه های جمعیتی.

منبع: UNAIDS

توزیع عفونت های جدید HIV بر اساس گروه های جمعیتی.

سیگنال خطر

«در خطر»، نام آخرین گزارش برنامه مشترک سازمان ملل متحد در مورد اچ آی وی و ایدز، مصادف با کنفرانس بین المللی ایدز است که از چهارشنبه در مونترال آغاز می شود.

این نشان می دهد که چقدر جدید است عفونت های HIV اکنون در جاهایی مانند آسیا و اقیانوس آرام در حال افزایش است، پرجمعیت ترین منطقه جهان. در شرق و جنوب آفریقا، پیشرفت سریع نسبت به سال های گذشته به طور قابل توجهی در سال 2021 کاهش یافت.

علی‌رغم درمان مؤثر HIV و ابزارهای پیشگیری و تشخیص عفونت، این بیماری همه‌گیر در طول کووید-19، در مکان‌های جابه‌جایی انبوه و سایر بحران‌های جهانی که منابع را تحت فشار قرار داده و تصمیم‌های مالی توسعه را تغییر داده است، به ضرر برنامه‌های HIV رشد کرده است.

“اگر روند فعلی ادامه یابد، ما انتظار داریم که در سال 2025، 1.2 میلیون نفر تازه آلوده به HIV در آن سال داشته باشیم.. باز هم، این سه برابر بیشتر از هدف 370000 نفری در سال 2025 است. ماهی.

نوع فرار از ویروس

بر اساس گزارش UNAIDS، ختنه های داوطلبانه مردان که می تواند عفونت را در مردان تا 60 درصد کاهش دهد، در دو سال گذشته کند شده است.

آژانس سازمان ملل همچنین متوجه کندی گسترش درمان در همان دوره شد. یکی از امیدوارکننده‌ترین مداخلات پیشگیرانه، پروفیلاکسی قبل از مواجهه است (PrEP) زیرا خطر ابتلا به ویروس پس از قرار گرفتن در معرض را از بین می برد.

بر اساس این گزارش، تعداد افرادی که به PrEP دسترسی داشتند بین سال‌های 2020 و 2021 دو برابر شد، از حدود 820000 به 1.6 میلیون نفر، عمدتاً در جنوب آفریقا. اما هنوز هست بسیار دور از هدف تعیین شده توسط UNAIDS برای دریافت 10 میلیون نفر PrEP تا سال 2025، با هزینه هایی که آن را از دسترس بسیاری در سطح جهانی خارج می کند.

یک مادر و پسر نه ساله اش که هر دو HIV مثبت هستند، از یک کلینیک بهداشتی در موبنده، اوگاندا بازدید می کنند.

© یونیسف/کارین شرمبروک

یک مادر و پسر نه ساله اش که هر دو HIV مثبت هستند، از یک کلینیک بهداشتی در موبنده، اوگاندا بازدید می کنند.

بازی ناعادلانه

نابرابری‌های آشکار در داخل و بین کشورها نیز پیشرفت در پاسخ به HIV را متوقف کرده است و خود این بیماری آسیب‌پذیری‌ها را بیشتر کرده است.

در سال 2021 هر دو دقیقه یک بار عفونت جدیدی رخ می دهد زنان جوان و دختران نوجوان، این یک جمعیت شناسی است که به طور خاص در معرض دید قرار می گیرد.

تأثیر جنسیتی اچ‌آی‌وی، به‌ویژه در آفریقا، در طول کووید، با خروج میلیون‌ها دختر از مدرسه، افزایش بارداری‌های نوجوانان و خشونت‌های مبتنی بر جنسیت، اختلال در خدمات کلیدی درمان و پیشگیری HIV، آشکارتر از همیشه شده است.

در کشورهای جنوب صحرای آفریقا، دختران و زنان جوان سه برابر پسران و مردان جوان در معرض ابتلا به HIV هستند.

مدرسه ابتدایی برای شکست دادن HIV

مطالعات نشان می دهد که وقتی دختران به مدرسه می روند و مدرسه را تمام می کنند، خطر ابتلا به HIV در آنها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. بن توضیح داد: «میلیون‌ها دختر در نتیجه بحران کووید از فرصت رفتن به مدرسه محروم شده‌اند، میلیون‌ها نفر از آنها ممکن است هرگز برنگردند و این تأثیر مخربی دارد، همانطور که ناراحتی اقتصادی ناشی از همه‌گیری همه‌گیر است». فیلیپس، مدیر ارتباطات UNAIDS.

نابرابری های تشخیصی نژادی نیز خطرات HIV را تشدید کرده است. کاهش در تشخیص های جدید HIV در میان جمعیت سفید پوست بیشتر از سیاه پوستان و افراد بومی کشورهایی مانند بریتانیا، ایالات متحده، کانادا و استرالیا بوده است.

“به همین ترتیب، در سال 2021 جمعیت های کلیدی مانند کارگران جنسی و مشتریان آنها، همجنس گرایان، افرادی که مواد مخدر تزریق می کنند، و افراد تراجنسیتی، 70 درصد از عفونت های جدید HIV را تشکیل می دهند.گفت خانم ماهی.


یک دختر نه ساله که HIV مثبت است، در یک مرکز مراقبت روزانه تحت حمایت یونیسف که مراقبت های روانی اجتماعی در تاشکند، ازبکستان ارائه می دهد، نقاشی می کشد.

© یونیسف/جاکومو پیروزی

یک دختر نه ساله که HIV مثبت است، در یک مرکز مراقبت روزانه تحت حمایت یونیسف که مراقبت های روانی اجتماعی در تاشکند، ازبکستان ارائه می دهد، نقاشی می کشد.

اصلاحات قانونی در مسیر کند

آژانس سازمان ملل به رسمیت می شناسد شش کشوری که قوانین جرم انگاری روابط همجنس گرایان را حذف کرده اند.

حداقل 9 نفر راه های قانونی را برای تغییر نشانگرها و نام های جنسیت بدون نیاز به انجام عمل جراحی تغییر جنسیت معرفی کرده اند.

با این وجود، پیشرفت در حذف قوانین تنبیهی که خطر ابتلا به HIV و مرگ را برای افراد به حاشیه رانده شده افزایش می دهد. هنوز ناکافی استاز جمله افراد دگرباشان جنسی، افرادی که مواد مخدر تزریق می کنند، و کارگران جنسی.

لیانا مورو، مسئول فنی برنامه نظارت و گزارش دهی در UNAIDS گفت: «ما کشورهایی را دیده‌ایم که قوانین خود را تغییر می‌دهند تا احکام سخت‌تر در موارد مواجهه با HIV را صادر کنند.

سوال 8 میلیارد دلاری

کمک های توسعه ای خارج از کشور برای اچ آی وی از کشورهای اهدا کننده، به جز ایالات متحده، دریافت کرده است طی دهه گذشته 57 درصد کاهش یافته است بر اساس این گزارش، در حالی که کمک های این دولت ها برای سایر بخش ها در مدت مشابه 28 درصد افزایش یافته است.

خانم. مورو گفت که UNAIDS تا سال 2025 به 29.3 میلیارد دلار نیاز دارد. «در سال 2021، 21.4 میلیارد دلار برای برنامه های HIV در کشورهای کم درآمد و متوسط ​​وجود داشت. ما 8 میلیارد دلار با هدف 2025 خود فاصله داریم.

بزرگسالان و کودکان مبتلا به HIV.

منبع: UNAIDS

بزرگسالان و کودکان مبتلا به HIV.

شرط بندی مطمئن

وینی بایانیما، مدیر اجرایی UNAIDS در بیانیه‌ای گفت: «هنوز این امکان برای رهبران وجود دارد که پاسخ را در مسیر پایان دادن به ایدز تا سال 2030 دریافت کنند. “پایان دادن به ایدز هزینه بسیار کمتری نسبت به پایان ندادن ایدز دارد. مهمتر از همه، اقدامات لازم برای پایان دادن به ایدز نیز جهان را بهتر برای محافظت از خود در برابر تهدیدات همه‌گیری‌های آینده آماده می‌کند.»

UNAIDS تخمین می زند که 38.4 میلیون نفر در سال 2021 با HIV زندگی می کردند 70 درصد از آنها تحت درمان بودند و 68 درصد با موفقیت از ویروس جلوگیری کردند.

UNAIDS تلاش های 11 سازمان ملل متحد -UNHCR، یونیسف، WFP، UNDP، UNFPA، UNODC، UN Women، ILO، یونسکو، WHO و بانک جهانی را متحد می کند و با شرکای جهانی و ملی برای پایان دادن به اپیدمی ایدز تا سال 2030 همکاری نزدیک دارد. بخشی از اهداف توسعه پایدار

همه گیری ایدز در سال 2021 هر دقیقه یک زندگی را می گرفت…

  • 650000 نفر جان خود را از دست دادند که آن را به یکی از علل اصلی مرگ و میر در بسیاری از کشورها تبدیل می کند.
  • سال 2021 شاهد بیش از 1.5 میلیون عفونت جدید بود که نشان دهنده کوچکترین کاهش سالانه عفونت های جدید HIV از سال 2016 است.
  • عفونت های جدید در زنان و دختران هر دو دقیقه در سال 2021 رخ می دهد.
  • در کشورهای جنوب صحرای آفریقا، دختران و زنان جوان سه برابر بیشتر از پسران و مردان جوان در معرض ابتلا به HIV هستند.
  • کمک های توسعه ای برای درمان اچ آی وی از سوی اهداکنندگان دوجانبه به غیر از ایالات متحده در طول دهه گذشته 57 درصد کاهش یافته است.
  • بازپرداخت بدهی فقیرترین کشورهای جهان در مجموع در سال 2021 به 171 درصد از کل هزینه‌های مربوط به مراقبت‌های بهداشتی، آموزشی و حمایت اجتماعی رسیده است – ظرفیت کشورها برای مقابله با ایدز را خفه می‌کند.

تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم